Joonistusvõistluse “Kraaksupesad” parimaks pildiks tunnistati Marta-Maria Kesa töö

Mittetulundusühingu Jõgeva Perekeskus mängutoa  “Kraaksupesa” korraldatud joonistusvõistlusel “Kraaksupesad” tunnistati Facebookihääletusel parima pildi autoriks lasteaialaps  Marta-Maria Kesa. 

Et võistlus pühendati mängutoa sünnipäevale, joonistas Marta-Maria  viltpliiatsitega  rõõmsameelsed varesed ning taustaks lilled ja päikese. “Auhinna võitmisest kuulsin emalt. Olin siis väga rõõmus ja õnnelik. Jõulupeol sain kätte auhinnakaardi , millele oli kirjutatud, et võin “Kraaksupesa” ruumides oma sünnipäeva tähistada. Jõulupeol käis ka jõuluvana ja kõik said kingitusi,” rääkis Marta-Maria.

“Meie joonistusvõistlusele saadeti viisteist pilti. Enamik lapsi joonistas vareseid, mõned ka pesasid.  Marta-Maria joonistus kogus Facebookis 63 meeldimist kinnitavat klikki, mis on märkimisväärselt suur arv. Kasutame seda pilti ka “Kraaksupesa” kutsekaartidel,” ütles MTÜ Jõgeva Perekeskus eestvedaja Liina Stamm.

Marta-Maria Kesale on alati joonistada meeldinud. “Algul väiksemana tegin näpuvärvidega, siis pliiatsite ja kriitidega. Nüüd võin juba ka vildikatega joonistada. Joonistan nii kodus kui ka lasteaias,” rääkis tüdruk, kelle kinnitusel meeldivad talle kõik loomad ja linnud. “Varesed käivad vahel ka meie kodu rõdul aknast sisse vaatamas. Nad tahavad vist, et ma neile süüa annaksin, aga ma ei saa anda, sest mu kass käib rõdul,” kõneles loodust armastav laps.

Tragil tüdrukul on teisigi hobisid. Ta laulab lasteaia “Karikakar” muusikaõpetaja Merike Siiraku juhendatavas huvialaringis, tantsib Cestants tantsustuudios ja harrastab ka võimlemist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus