Joonistusvõistlus “Linnutaja laste lemmikud”

Alates märtsist oleme käinud mitmetel väljasõitudel ja retkedel koos laste ja lastevanematega ? Tartu Loodusmajas ja mänguasjamuuseumis, Kassinurme linnamäel, Voore looduse õpperajal, Endla looduskaitsealal, Elistvere loomapargis, rühmade looduse õpperadadel Torma aleviku piires, lasteaia loodusnurgas. Kõigest sellest võis joonistada.

Võistlusel osalejad olid jagatud nooremaks ja vanemaks vanusegrupiks. Hinnati töö vastavust teemale, idee värskust, teostamise tehnilist taset, tehnika ja materjali kaasajalisust. Hindajad selgitasid välja mõlema vanuserühma kolm paremat tööd ja publiku arvamuste alusel publiku lemmiku.

9. novembri muusikahommikul laulsime ja tantsisime oma lemmikutest ning tunnustasime kõiki joonistusvõistlusel osalenuid.

Noorema rühma I koha sai Karl-Hendrik Kahni pilt “Rebane”, II koha Taimo Pääreni “Elistvere loomapargi karu” ja III koha Sandra Kavetski “Orav”. Vanema rühma I koha sai Jennifer Jõerand pildi eest “Kuldkalad”, II koha Maria-Maleena Niit (“Karu ja rebane”) ja III koha Kert Kalm (“Siil ja sügis”). Karl-Hendriku ja Maria-Maleena pildid osutusid ka publiku lemmikuteks.

Lapsed armastavad joonistada ja kui neid veel natukene suunata ning huvitavaid tehnikaid õpetada, siis valmivad imelised kunstiteosed. Meie näitus on üleval 17. novembrini.

Maire Tamm,
Torma lasteaia muusikaõpetaja

blog comments powered by Disqus