Jooksjad ja matkajad üle Eesti taas Kiigemetsas

Möödunud neljapäeva ennelõunaks kogunesid Kiigemetsa kooli õuele kaheksateistkümne erikooli ja hooldekodu esindused Eesti erinevatest paikadest, et alustada traditsioonikohast Eesti Eriolümpia sügiskrossi ja matka. Nagu ikka, avati päev piduliku rivistusega. Kui eelnevatel aastatel on sel puhul kohal olnud ka Eesti Eriolümpia rahvuslik direktor Laive Poska, siis tänavu saatis ta jooksjatele ja matkajatele oma tervituse Hiinast, kus ta just praegu käimas olevatel eriolümpiamängudel Eesti Eriolümpia esindajana viibib. Võistluste peakohtunikult Reino Hobolainenilt võttis Laive Poska asemel raporti vastu Kiigemetsa kooli direktor Janne Vilms. Seejärel heisati Eesti Eriolümpia lipp ning Reino Hobolaineni eestlugemisel korrati ühiselt eriolümpia vannet: ?…Ja kui ma ka ei võidagi, siis olen andnud endast parima…?.

 Matkajad Kuremaal, jooksjad Siimustis

      Nii jooksjaid, matkajaid kui ka osalevaid koole kogunes seekord varasemate aastatega võrreldes rekordarv. Matkajaid ja jooksjaid kokku oli 368. Jooksuradadele Siimusti lastekodu Metsatareke juurde suundus pärast avarivistust 218 võistlejat, ülejäänud 150 olid matkajad, kes koolimajast piknikukraami kaasa võtsid ja bussidega Kuremaa terviseradadele teele asusid. Koolimaja juurde seiklustegevusradadele jäid vaid ühe kooli lapsed, kellel liikumisega raskusi.

      Sügiskrossil läks õige varsti võistlemiseks erinevatel distantsidel alates 500 kuni 2000 meetrini, ikka vastavalt vanusele ja võimetele. Matkajatel oli Kuremaa terviseradadel samuti võimalus igale grupile võimetekohane rada valida. Ka sellel aastal oli jooksuradade ettevalmistamine ja võistluste läbiviimine Kiigemetsa kooli spordijuhi Reino Hobolaineni korraldada, kooli huvijuhi Merje Talistu hooleks oli matka organiseerimine ja kõik muu. Viimase kinnitusel oli aga terve päeva ametis kogu kooli personal, nagu ikka ? kes jooksuvõistluste kohtunikuna, mandaadis, protokolliosakonnas, rajal abiks või matkal laste saatjana.

Iga aastaga paremaks

“Kuremaa terviseradadele tegime matka esimest korda. Varem oleme käinud Kassinurmes, Endla matkaradadel, Laiuse mäel ja teistes maakonna ilusates paikades, ka naabermaakonnas Emumäel. Nii on olnud võimalus ühtlasi ka Jõgevamaad tutvustada,” ütles Merje Talistu.

 Jooksupäeva kokkuvõtteks võis peakohtunik Reino Hobolainen tunnistada, et iga aastaga kulgeb korraldus aina ladusamini. Sedakorda võis ta kinnitada, et kõik läks viperusteta ja ka ajagraafikusse õnnestus hästi ära mahtuda.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus