Joobes sohver rammis mersuga eramaja aeda

Eile hommikul kella 8 paiku teatas juhuslik mööduja häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Mällikvere külas on must Mercedes põrutanud teelt välja ja ramminud eramaja aeda. Sündmuskohale saabunud politseipatrull leidis haljasalalt musta avariilise Mercedese, kõrvalistmel alkoholilõhnadega mees.


Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere sõnul andsid õnnetust pealt näinud inimesed politseile hommikusel tipptunnil kohe teada, kuidas masinas üksi viibinud sohver oma auto vastu eramaja aeda manööverdas, kuid korrakaitsjate saabudes ei olnud autoroolis enam kedagi.

„Kõrvalistmel viibinud alkoholilõhnadega mees väitis esiti küll järjekindlalt, et tema roolis ei olnud, kuid ühel hetkel võttis süü siiski omaks ja tunnistas, et juht oli tema,“ kirjeldas Alavere.

Politseinik ütles, et autoroolis olnud mehel tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused ning ilmnes seegi, et juhil puudus juhtimisõigus sootuks. „See oli temalt sarnaste rikkumiste tõttu juba varem ära võetud,“ kinnitas patrullpolitseinik.

„Kuigi mees püüdis vastutusest esmalt valega mööda hiilida, võttis ta hiljem siiski omaks, et oli eile õhtul ühel saunapeol käinud, kus ka alkohoolseid jooke pruukis. Arvates end hommikul kaine olevat, istus ta Adavere kandis oma Mercedese rooli ja võttis suuna Tartu poole,“ vahendas Alavere.

Politseinik nentis, et kogu selle ettevõtmise juures on ainuke hea asi see, et sohver Põltsamaa Olerexi juures peatushetke tegi ning siinsamas oma auto juhuslikku aeda manööverdas. Jõudnuks ta maanteed mööda sihtpuntki poole edasi liikuda, võinuks tagajärjed olla kordades raskemad ja kurvemad kui üks katkine lippaed ja kriimud masina kapotil.

28-aastane mees toimetati politseijaoskonda ning tema sõiduvahend teisaldati tasulisse parklasse.

Möödunud aastal juhtus Lõuna-Eesti joobes juhtide süül 129 liiklusõnnetust, viga sai neis 38 inimest ning hukkus kolm. Tänavu on joobes juhtide süül Lõuna-Eesti teedel juhtunud juba kaks varakahjuga õnnetust.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus