Joobes loomaarst jättis operatsiooni pooleli

Kaareperes elav Raimo otsis oma bokser Possele arstiabi interneti kaudu. Nelja-aastasel koeral vajas opereerimist rinnakasvaja ning koeraomanik leidis selleks kõige sobivama olevat Jõgevamaal Rääbise külas praktiseeriva veterinaararsti.

“Leppisime operatsiooniaja kokku ja sõitsin teisipäeva õhtupoolikul kell pool neli Rääbisele. Paljukiidetud loomaarst, kes tohterdab ka vigastatud metsloomi ja -linde, tegi koerale süsti ning kui loom hakkas juba unne vajuma, jätsime ta arsti hoolde. Kui tagasi läksime, istus Posse uimasena vereloigus, haige koht lahti lõigatud ja klambrid küljes. Lakku täis loomatohter lebas aga maas laua kõrval. Kutsusime kohale politsei, koera aga Tartu loomakliinikusse, kus viidi operatsioon lõpuni ja õmmeldi haav kinni,” meenutas Raimo koera ja enda üleelamisi.

Praegu tunneb bokser Posse end küllaltki hästi, järgmisel nädalal viib peremees ta uuesti Tartu loomakliinikusse tervisekontrollile ja õmblusniite välja võtma.

Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja sõnul toimetasid kohalekutsutud politseinikud 1949. aastal sündinud Villemi politseijaoskonda, kus tal tuvastati keskmine joove. Politsei alustas loomaarsti suhtes väärteomenetlust Loomakaitseseaduse paragrahvi alusel looma ravimise nõuete rikkumise tunnustel. Seadus näeb sellise teo eest süüdlasele karistusena ette kuni 50 000 krooni suuruse trahvi.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus