Jonn või viimne appikarje?

Läinud nädala Põltsamaa vallavolikogu istung kulges võrdlemisi omapärast rada. Ammu vaidluse all olnud lasteaiateema sai nüüd omamoodi lõpu. Nimelt otsustasid opositsiooniliikmed hääletuselt üksmeelselt lahkuda, jättes nupuvajutuse ainuvõimaluse koalitsioonile.


Seda, et opositsiooniliikmete eelnõust sõidetakse istungitel lihtsalt üle, on tõdenud volikogu liikmed ennegi. Kuid olgugi et lasteaia puhul on võetud pakkumised ja korraldatud hangegi, läheb teema ikkagi oma rada edasi. Kuni selleni, et enne eelnõu hääletust tehti muudatus, millega opositsiooniliikmed lihtsalt nõustuda ei saanud. Jällegi jäid nende ettepanekud hüüdja hääleks kõrbes ja eelnõu läks nii nagu soovitigi. Küll ilma opositsioonita.

Lasteaiateema on liikunud radu, millest vähestel on lõpuni selge arusaam. Kord leitakse, et Tõrukese hoone vajaks hädapärast remonti, kord arvatakse, et uus lasteaed tuleb ehitada uude kohta. Rääkimata sellest, et koha suhtes tehti viimne otsus just sel samal hääletusel. Ehk praeguse Tõrukese lasteaia asukoht Põltsamaal Lembitu tänaval. Nüüd, kui otsus on selge, oodatakse lõplikku protokolli, et teada saada, millal ehitusegagi peale tuleks hakata.

Võib-olla tuleks sõjakirved maha matta ja tegeleda küsimusega, millal, kui kiiresti ja milliste vahenditega lasteaedade olukorda parandada. Selle asemel, et istungist istungisse vaielda, oleks vaja tegutseda kohe. Kaardistada probleemsed kohad, keskenduda neile ning teha tööd selle nimel, et lastel oleks parem. Pidev nääklemine laste olukorda teatavasti ei paranda.

blog comments powered by Disqus