Jõhvi-Tartu maanteel toimub Kalevipoja Rullisõit

“Kalevipoja Rullisõit on eeltreening ja kontrollvõistlus tuleva aasta märtsis Peipsi järve jääl korraldatavaks Kalevipoja Uisumaratoniks,” märkis rulluisutamise idee algataja maavanem Aivar Kokk. Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna projektinõunik Tiina Loorand märkis, et Kalevipoja Rullisõit toimub Maanteeameti ettepanekul Raja küla ümbersõidul 74,9. kuni 79,7. kilomeetri vahelisel teelõigul, mis on täielikult uuendatud. Maanteeamet pooldab ettevõtmise läbiviimist ning aitab tagada liiklusohutust.

Tiina Loorandi sõnul on Kalevipoja Rullisõidu korraldamisel aktiivselt tegevad Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets ja treener Väino Treimann, kes tulid edukalt toime esimese Kalevipoja Uisumaratoni korraldamisega. Samuti kaasatakse ürituse korraldamisse kogenud spordiajakirjanik Tiit Lääne. Maavalitsuse koostööpartneriks suverulli projektis on Tallinna Uisuklubi ABEC.

“Rullisõidule on oodatud kõik rulluisuhuvilised, kusjuures võisteldakse erinevates vanusegruppides,” teatas Tiina Loorand. Ta märkis, et ka teistes Eestimaa piirkondades  ja välisriikides on teede renoveerimistööde tähistamiseks rulluisuvõistlusi peetud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus