Johannes Haava fotonäitus Jõgeva linnast

Eelmisel neljapäeval avati Jõgeva linnaraamatukogus Johannes Haava fotonäitus “Uut ja huvitavat”. Järjekordne väljapanek on pühendatud Jõgeva linna 70. aastapäevale.

Lugemissaalis on vaatamiseks enam kui kakskümmend Jõgeva linna olustikku, inimesi ja sündmusi kajastavat suureformaadilist fotot. “Siin on valik möödunud aastal linnas pildistatust ja tehtud spetsiaalselt Jõgeva 70. aastapäeva näituse jaoks. 16. mail pildistasin linna ka õhust, üles panin neli igast ilmakaarest tehtud pilti. Mõned linna suursündmused nagu Betti Alveri ja Alo Mattiiseni päevad jätsin seekord kajastamata — need väärivad eraldi näitust,” selgitas fotograaf Johannes Haav.

Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain tunnistas näituse avamisel, et lisaks ilule on õhufotod heaks abivahendiks ka linnavalitsusele. Nendelt näeb, kus paiknevad tänavad ja hooned, kuhu võiks planeerida uusehitisi ja haljastust. “Linnavalitsusel on hea meel, et meil on fotograafe, kes on võtnud vaevaks jäädvustada linna sündmusi ja inimesi professionaalsel tasemel. Mõttes on koostada parematest piltidest linna tutvustav raamat,” lisas abilinnapea.

“Selle näituse jätame avatuks kuni sügiseni. Kogemustest teame, et suvel tulevad paljud külalised raamatukokku just näituste pärast. Selles majas on meil näitused juba kaheteistkümnendat aastat, esimene oligi Jõgeva fotoklubi meeste, ka Johannes Haava töödest. Seekordsel väljapanekul pakub mulle ja teistelegi suuremat elamust õhufotode vaatamine. Muidu ei saa arugi, kui ilus, suur ja roheline on meie linn. Huvitav on otsida piltidelt ka tänavat ja maja, kus ma elan,” mainis Jõgeva linnaraamatukogu juhataja Sirje Narits.

“Uut ja huvitavat” on Johannes Haaval tänavu juba viies personaalnäitus. Täna, 13. mail kell 17 avab ta Betti Alveri muuseumis oma järjekordse näituse “Vanausulised ja teised Peipsiäärsed”. Varem on selle näituse 45 pilti eksponeeritud Tallinnas, Mustvees, Tabiveres ja Tartus.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus