Johannes Haava fotod Mustvee raamatukogus

Teisipäeval Mustvee linnaraamatukogus avatud Johannes Haava fotonäitus “Vooremaa järved linnulennult” koosneb aerofotodest, mis tehtud Jõgevamaa väikejärvedest ja ka Peipsist.

Fotograaf Johannes Haav märkis, et näitus “Vooremaa järved linnulennult” on vaadata olnud mitmetes Jõgevamaa paikades ning Mustvee kultuurikeskuse juhi Laidi Zalekešina soovil tõi ta fotod ka Mustvee raamatukogu lugemissaali.

Kokku on näitusel ligi viiskümmend fotot. “Arvestades Vooremaa maastiku vaheldusrikkust, andis iga veekogu pildistamine omaette elamuse. Mustvee raamatukogu on fotonäituse jaoks sobiv ja nägus paik. Külastajad saavad vaadata järvi fotodelt, samas avaneb aknast vaade Peipsile,” rääkis Haav. “Näitus pakub silmailu ja avardab ka silmaringi, sest tekitab   Vooremaa järvede vastu suuremat huvi. Kaiavere järv on näiteks hästi tuttavaks saanud tänu Vudila mängumaale,” ütles raamatukogu töötaja Lukia Suvorova.

“Mustvee kui Peipsi pealinn on järvede-teemalisele näitusele väga sobilik paik. Omaette väärtuseks tuleb pidada Johannes Haava oskust helikopterilt ilusaid ja huvitavaid fotosid teha,” tõdes linnapea Max Kaur. “Kindlasti pakub ka Mustvee linn fotograafidele mitmekülgset inspiratsiooni, eriti siis, kui on valminud nüüdisaegne sadam. Küllap sünnivad iseäranis atraktiivsed ja nägusad pildid sadamast ja selle ümbrusest tänavalaternate valguses,” lisas linnapea.

Laidi Zalekešina ütles, et fotonäitus “Vooremaa järved linnulennult” jääb raamatukogus avatuks vähemalt kuuks ajaks.

Mustvee raamatukogus külalisena lugejaid teenindamas käinud Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tõi sinna kingituseks ka Johannes Haava kalendri-pildialbumi “Jõgevamaa kaunid kodud”.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus