Johannes Haav käis fotolennul

Fotograaf Johannes Haav on varemgi Jõgevamaad helikopterilt pildistanud.

“Meie maakonna huvitavat ja kaunist maastikku võib õhust korduvalt pildistada ja ikka avastada enda jaoks midagi uut. Pealegi on mu eelmisest kopterilt pildistamisest möödas neli aastat ning selle ajaga on Jõgevamaa eri piirkondades ehitatud nii elamuid, haridus- ja kultuuriasutusi kui ka rajatud uusi tööstusettevõtteid. Arvestades paljude inimeste ja omavalitsusjuhtide soove saada häid õhufotosid, otsustasin fotografeerimiseks taas lendama minna, ” rääkis Haav.

“Helikopterisõiduks valisin kaks päikesepaistelist kevadpäeva, mil puud veel väga tugevasti lehes polnud, sest see võimaldab objekte ja detaile paremini pildile saada,” lisas ta.

Johannes Haav alustas helikopterilendusid Ülenurme lennuväljalt, seetõttu jäi õhufotodele ka tükike Tartumaad. Jõgevamaal lendas ta aga kõikide linnade ja valdade kohal.

“Ühed omalaadsemad ja hingekosutavamad loodusfotod õnnestus teha Endla ja Alam-Pedja looduskaitsealal. Rohkesti emotsioone pakkus inimeste loodu jäädvustamine. Näiteks sain pildile Voore ökopaisjärve, Jõgeva linna staadioni, Torma spordihoone, Jõgeva maavalitsuse lipuväljaku. Samuti pildistasin palju koolimaju, sest selliste piltidega soovis oma fotokollektsiooni täiendada ka Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum,” rääkis Johannes Haav.

Huvitavaid ideid pildistamiseks andsid ka maavanem Aivar Kokk ning mitmed omavalitsusjuhid. Enne lendu oli Haaval näiteks sisukas vestlus Pajusi vallavanema Reet Aleviga, kelle üheks hobiks on fotograafia. Mida pildistada Jõgeval linna 70. juubeli eel, seda arutati koos linnapea Viktor Svjatõ?eviga. Põltsamaa-teemaliste õhupiltide tegemisel ütles asjalikke mõtteid välja linnapea Jaan Aiaots. Helikopterisõidu kordaminekuks andis oma panuse ka Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

“Praegu tegelen õhufotode süstematiseerimisega teemade ja omavalitsuste kaupa. Olen mõelnud sellelegi, kuidas oma loomingut avalikkusele tutvustada. Üheks ideeks on anda välja kalender, mis tutvustab Jõgevamaad õhufotode kaudu,” kõneles staa?ikas piltnik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus