Jõgewa Kollektsionääride päev ja Wanawaralaat

Laupäeval, 1. augustil toimub Jõgeval kolmas vanavaralaat, mida korraldab  MTÜ Pommiauk. Müüjaid on tulemas kaugemaltki kui Eestist: Jõgevale on lubanud sõita kollektsionäärid ja antiigikauplejad Lätist ja Leedust. Müügile oodatakse kõike, mida kombeks koguda: militaarkaupa, vana tehnikat, mootorrataste ja autode varuosi, vana talu- ja antiikmööblit, lauanõusid, vanu raamatuid, münte, fotosid, postkaarte, mänguasju ja muud vanakraami.


Korraldajad ise tutvustavad üritust nime all Jõgewa Kollektsionääride päev ja Jõgewa Wanawaralaat.

Laadale on teretulnud nii kogemustega kollektsionäärid ja  restaureerimisest huvituvad inimesed kui ka need külastajad, keda kogumispisik alles hiljuti nakatanud on. Sündmus on mõeldud peale kollektsioonide täiendamise ka info vahetamise kohaks. Korraldajad kutsusid kohale hulgaliselt kauplejaid ja kollektsionääre. Laada külastajad saavad omavahel kollektsioneerimise teemal arutleda, aga kindlasti ka oma kogudega kiidelda.

Meelelahutusliku ja rahvavalgustusliku etteastena näitavad päästetöötajad, kuidas avariiohvreid autost välja lõigatakse. Oma tegevust tutvustab Kaitseliit, näidates oma tehnikat, varustust ja relvi.

Laada ajal saab tutvuda Jõgewa Muuseumi väljapanekuga.

Lisaks vanavarale ja muule kollektsioneeritavale kraamile leiab omaette nurgakesest siiski ka tavalist laadakaupa – sinki, vorsti, juustu jms.

Laat toimub Jõgeva linnas aadressil Tallinna maantee 19 asuval piiratud platsil (endine KEKi hoov).

Toitlustus on kohapeal olemas, parkimine on korraldatud organisaatorite poolt tasuta. Pangaautomaadid jäävad siiski kesklinna. Laat avatakse laupäeval kell 8  ja seda peetakse kella 16ni.

Sissepääs laadale maksab ühe euro.

Heategevuslikust laadast saadava tuluga peab MTÜ Pommiauk üleval Jõgewa Muuseumi. Ühtlasi on muuseumipidajail rõõm teatada, et MTÜ Eesti Sõjaajaloo Pärand toetuse abil on muuseum sel hooajal kuni 1. oktoobrini kolmapäevast pühapäevani kella 11-16 avatud. Uue eksponaadina saab näha Poola tankitõrjekahurit Hispaania kodusõja päevilt. Augusti keskel on muuseumi saabumas kaks soomusmasinat. Muuseumipilet maksab kaks eurot.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus