Jõgevatrefil täna motoparaad

   <font size=”3″>

Kuremaal kestab homseni 17. rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff. Täna keskpäeval saabub motorahvas Kuremaa laagrist Jõgevale, et koos linnarahvaga pidutseda ning neile oma sõiduriistu näidata.

Eile pärastlõunaks oli Kuremaale jõudnud üheksa riigi esindajaid ühtekokku kuuesaja ringis, ent neile tuli üha lisa.

“Terve Tallinna linn olla veel täis laevadelt tulnud motomatkajaid, kes kõik õhtuks Kuremaale jõuavad,” ütles Jõgevatrefi kauaaegne peakorraldaja Igor Ellisson. “Suurem osa piiritagustest motomatkajatest tulebki laevaga, kusjuures mereteed eelistavad mitte ainult soomlased, rootslased ja norralased, kelle puhul see loogiline, vaid ka taanlased ja sakslased.”

Lisaks mugavusele ja turvalisusele meelitab motomatkajaid laevaga reisima soodustus: Tallink pakkus Jõgevatrefile saabujatele 25 protsendi võrra odavamaid pileteid. Kui soomlastest motomatkajaid on kokkutulekul alati palju — umbes niisama palju või koguni enam kui eestlasi —, siis seekord on Ellissoni sõnul üllatavalt palju ka norralasi.

“Eile õhtuks oli neid kohal juba kümme,” ütles motomatkaguru. “Ja seekord oli juba neljapäevaõhtune pidu väga hoogne. Ägedamaks peoks läheb muidugi täna ja laupäeva õhtul. Auhinnalaud on meil igatahes selline, et häbenema küll ei pea.”

Selle tunnistuseks seisid Kuremaa lossis asuvas staabitoas kappide peal reas uhke nahkne sadulakott, matkatermosed, Jõgevamaa sümboolikaga meened, äsja Jõgeva Maximast saadetud rikkalik puuviljakorv ja palju muud. Auhindu jagatakse nii laagris toimuvate võistluste võitjale kui ka vanimale ja noorimale kokkutulekust osavõtjale, suurima esindusega välja tulnud klubile ning väikseima kubatuuriga masinaga kohale tulnule.

Küsitav majanduskriis

Meie jutuajamise jooksul jõudis Igor Ellissoni telefon korduvalt heliseda.  “Kusjuures kõige sagedamini küsitakse seda, kuipalju sissepääs maksab, olgugi et see summa seisab mustvalgel kirjas selsamal motoklubi Jõgeva MC kodulehel, millelt ka kontakttelefon on leitud,” kommenteeris korraldusmeeskonna liige Olev Kroon.

Jõgevatrefi korraldusmeeskond on umbes sajaliikmeline. Sadade ja nüüdseks ilmselt juba tuhandete kokkutulekuliste hulgas on hulk teenekaid VIP-külalisi, kel ainult mõnel üksikul aastal Jõgevatrefil käimata jäänud ning keda võib pidada motomatkaeetika elavaks kehastuseks. Nende kõrval on paraku aga ka neid, kellele korraldajatel märkusi teha tuleb. Kahele mehele tuli koguni raha tagasi maksta ja nad laagrist koju saata. Motomatkajad on küll vabameelne rahvas, aga kõike ei või ka nende kokkutulekul endale lubada.

Igor Ellissoni sõnul tuleks neil, kes väga agaralt Eesti majanduses valitsevast kriisist räägivad, aga korraks Jõgevatrefilt läbi tulla ja vaadata, missuguste masinate ja varustusega meie motomatkajad ringi sõidavad ning mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas.

“Sellest, kui kaugel käiakse, annavad aimu Jõgeva MC ja Rukka toodangu maaletooja Loodus Investi poolt korraldatavas matkamängus osalemiseks meile esitatud fotod,” ütles Igor Ellisson.

Pikima matka sooritanud mees- ja naisjuht saavad auhinnaks Rukka ilmastikukindla tagi.

Hõbemärgimees

Üks VIP-külalistest, kauaaegne Jõgevatrefi korraldusmeeskonna liige Urmas Kauniste oligi just äsja saabunud päris kaugelt: Kreekast, kus toimus aasta tähtsaim motomatkasündmus — FIM-Ralli 2008.

“FIM-Ralli toimus Pylose linna lähedal vana mahajäetud oliiviõlitehase territooriumil,” ütles Urmas Kauniste. “Kokkutuleku korraldus oli lõunamaiselt hooletu ja kuumus tappev, aga mul oli vaja FIM-hõbemärgi norm täis saada: see oli minu jaoks kümnes FIM-Ralli.”

Erinevalt Urmas Kaunistest oli Turu motomatkaja Ralf Korsström Jõgevatrefil alles teist aastat. Kui kohtusime, panid nad koos sõbraga alles telki üles, st olid äsja saabunud.

“Esimese tsikli ostsin juba 35 aastat tagasi,” ütles reklaamifirmas trükkalina töötav Korsström. “Praegune Yamaha on mul juba seitsmes kaherattaline sõiduriist. Tsikliga sõita meeldib mulle sellepärast, et saan kiiresti edasi liikuda. Autoga sõites dikteeriksid mulle tempot teised neljarattalised. Jõgevatrefile tulin tagasi sellepärast, et siin on koos toredad inimesed ja Kuremaa on ilus koht.”

Täna on kõik huvilised oodatud kella üheteistkümneks Jõgeva kesklinna, kus algul saab jälgida huvitavaid esinejaid, tund hiljem aga tervitada motomatkajaid. Motoparaadi peaesineja ansambel Terminaator alustab mängimist kell 13.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus