Jõgevatrefil tabati kuus alkoholi tarvitanud mootorratturit

Nädalavahetusel korraldati Jõgevamaal politseioperatsioon kontrollimaks motoüritusel osalejate ja teiste selles piirkonnas liiklevate sõidukijuhtide kainust.


Kokku pandi alkomeetrisse puhuma üle 1600 sõidukijuhi ning tuvastati, et kaheksa neist olid alkoholi tarvitanud. Nendest kaks olid möödasõidul olevad autojuhid, kuid kuus alkoholi pruukinud mootorratturit olid seotud Jõgevamaal toimunud motoüritusega. Lisaks puudus ühel üritusel osalenud motomehel juhtimisõigus. Muuhulgas avastati kaks kiiruseületajat, üks joobes jalgrattur ning veok, mille koorem ei olnud nõuetekohaselt kinnitatud.
Tartu politseijaoskonna vanemkomissar Argo Arukase märkis, et ürituse korraldaja on taganud osalejatele võimaluse testida kainust. „Paraku näis, et osa motomeestest ei väärtusta kuigi kõrgelt enda ja teiste ohutust ning vilistavad ka korraldaja pingutustele üritus võimalikult turvaliselt korraldada,“ märkis Arukase.
Politseinik lisas, et möödunud aastatel oli olukord võrdlemisi hea, mil aastast aastasse tõi motoüritus üha vähem rikkumisi. „Tänavuse politseioperatsiooni tulemus tähendab, et kui usalduskrediit motomeeste suhtes väheneb, tuleb politseil edaspidi veelgi jõulisemalt sekkuda, kontrolli suurendada ning rasketele rikkujatele võimalusel ka aresti taotleda,“ nentis Arukase.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus