Jõgevatreffajad seekord Tartus

See, et järgmine Jõgevatreff Tartus toimub, öeldi välja juba eelmisel kokkutulekul ning seda on rõhutatud ka aasta jooksul tehtud eelreklaamis.

“Jõgevatrefile juhatavad viidad on väljas Põltsamaa teeristist alates ja neid on üsna tihedalt, nii et eksimist ei peaks karta olema,” ütles Jõgevatrefi peakorraldaja, Jõgeva MC president Igor Ellisson.

Reede ennelõunaks, kui Tartu Näituste alale üles löödud motolaagrit kaemas käisime, oli kohale jõudnud ligemale kolmsada motomatkajat üheksast riigist: Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Hollandist, Belgiast, Prantsusmaalt, Inglismaalt ja muidugi Eestist.

“Tavaliselt on selleks ajaks ikka oma pool tuhat inimest koos, aga arvan, et asukoha muutusest enam mõjutab kesist laekumist praegu ilm: Eesti motomatkajad ei kiirusta vihma tõttu kohale tulemisega, vaid ootavad, millal taevas selgemaks läheb. Praegu ongi väliskülalisi rohkem kui omanurgamehi,” ütles Ellisson. “Aga raskused on selleks, et neid ületada, mitte selleks, et, silmad peos, halada. Motorahvas käibki staabis mitte kurtmas, vaid küsimas, kuhupoole see vihmapilv interneti andmetel liigub. Ja meie teada liigub pilv Venemaa poole. Head teed tal minna!”

Eri arvamused

Tartus korraldatakse Jõgevatreff seekord teatavasti selleks, et testida tuleva-aastase suurürituse, Rahvusvahelise Mootorrattaspordi Föderatsiooni egiidi all toimuva FIM-Ralli (ka selle ürituse korraldusmeeskonna tuumiku moodustavad Jõgeva MC liikmed) toimumispaika. Uue koha suhtes on avaldatud nii positiivseid kui ka negatiivseid arvamusi.

“Loomulikult on neid, kes Kuremaa kaunist parki ja järveranda taga igatsevad. Need aga, kes eile öösel Püssirohukeldrist lõbutsemast ja muid linnamõnusid nautimast tulid, olid jälle teisel arvamusel. Mina ise arvan, et Kuremaa pargialune oleks praeguse vihmaga paras mülgas ? eriti pärast seesugust pidu, nagu siin eile õhtul peeti,” ütles Igor Ellisson.

Tartus ei peeta pidusid üldse lageda taeva all, vaid ühes näitusehallidest. Teise halli on Q-E Grupp OÜ rajanud motomatkajate tarvis ajutised du?iruumid. Mõlemas hallis on ka lauad, mille taga süüa-juua ja niisama juttu puhuda. Ööbitakse aga ikka väljas: telgid ja magamiskotid on ju tänapäeval nii kvaliteetsed, et vihm ega jahedus telgis ööbimist ei takista.

Maakuulaja Londoni lähedalt

Telgis külitamast tabasime ka ühe kaugematest külalistest, Londoni lähedalt Romfordist Tartusse tulnud Christopher Shaw.

“Jõgevatrefil olen neljandat korda. Tavaliselt olen käinud koos sõbraga, seekord tulin üksi. Oma aruga oleksin tulnud, nagu möödunud aastalgi, Rostocki kaudu, aga Hollandis tänavusel FIM-Rallil kohatud eestlased soovitasid mul kasutada Kapellskär-Paldiski varianti, kuna see tulevat odavam. Tuli ka.

Olen seekord siin kui maakuulaja: kogu Suurbritanniat hõlmavast motomatkaklubist, kuhu ma kuulun, kavatseb tuleva-aastasele FIM-Rallile tulla vähemalt 50 inimest ning kui koju tagasi jõuan, räägin neile, mis paik see Tartu on ja kuidas siia sõita,” ütles Christopher.

Esimese tsikli ostis praegu 55aastane Shaw 16aastaselt ja nüüdseks on ta tsikliga läbi sõitnud peaaegu kogu Euroopa, Poola, Ungari, Läti, Leedu ja veel mõned maad välja arvatud. Venemaal pole ta ka käinud, aga selle vea loodab ta koos kaaslastega parandada tuleval aastal, enne Tartu FIM-Rallit ? kui muidugi Venemaa viisa hankida õnnestub.

“Matkamiseks on mul nüüd aega piisavalt: tänu pikaajalisele teenistusele tuletõrjes sain juba viis aastat tagasi pensionile,” ütles mõnusa olemisega inglane.

Kuremaa suhtes oli tema igatahes nostalgiline. Mööndes siiski, et ettevalmistused FIM-Ralliks nõuavad oma.

Täna on siis Jõgevatrefil avaliku motoshow ehk Rock-Paraadi päev. Motomatkajate kolonn hakkab nn Riia ringilt kesklinna suunas ja sealt Tartu lauluväljakule liikuma kell 11.30. Show, milles astuvad üles Sami Mäkineni motokaskadöörid ja mitmekordne Põhjamaade meister traielis Joachim Hindren, läheb lauluväljakul lahti keskpäeval. Sealsamas toimub aeglussõiduvõistlus firma Rukka auhindadele ning astub õhtupoolikul üles ansambel Singer-Vinger.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus