Jõgevatreff tulekul

?Kõigepealt vabandan ette kõigi nende ees, kellel selle nädala teisel poolel Kuremaalt läbi sõita vaja,? ütles Jõgevatrefi algataja ja kauaaegne peakorraldaja Igor Ellisson. ?Neljapäeva keskpäevast pühapäeva keskpäevani on Kuremaa alevikku läbiv tee nimelt motolaagri tõttu suletud ning kogu liiklus kõrvalteedele ümber suunatud. Laupäeval on motoparaadi tõttu liikluspiirangud ka Jõgeva kesklinnas. Kella 7-17 on suletud Suur tänav Ristiku tänavast Kesk tänavani, samuti Jõgeva Majandusühistu kaubahalli ja Keskuse poe esised tänavalõigud. Nii vara suletakse liiklus selleks, et saaks vajalikke rajatisi ? piirdeaedu, telke jm ? püstitama hakata.?

Kuigi motomatkajate kolonn alustab teekonda Kuremaalt Jõgevale kell 11.45 ja peaks linna jõudma täpselt keskpäevaks, oodatakse publikut kohale juba kella 11ks, et kohtuda oma vanade heade tuttavate, Soome motokaskadööride Sami Mäkineni ja Joachim Hindreniga, kes üritavad Hansa- ja Ühispanga  vahelisel Suure tänava lõigul püstitada Guinnessi rekordit tagarattal sõitmises.

?Loodan, et publik käitub distsiplineeritult: püsib ilusti piirete taga ega hakka üle tee jooksma,? ütles Igor Ellisson.

Lastel soovitas ta motoparaadile tulles kaasa võtta ükskõik mis värvi viltpliiats: sellega on võimalik jäädvustada kaubahalli ette püstitatavale poodiumile, millel motokaskadöörid hiljem esinema hakkavad, oma nimi.

 ?Kaskadööride teine etteaste saab kaubahalli ees teoks siis, kui Jõgevatrefil osalejate kolonn on linna jõudnud, motomatkajad oma sõiduriistad ära paigutanud ning linnavalitsuse esindaja rahvale tervitussõnad öelnud,? ütles Igor Ellisson.

 Ansambleid seekordsele motoparaadile esinema pole kutsutud, see-eest näidatakse publikule kummipõletamist ja aeglussõitu. Tühja kõhuga või janusse jäämist ei peaks motoparaadi ajal karta olema: linnavalitsuse esisele platsile tuleb toitlustusala vastavate telkide ja müügipunktidega.

Kuremaa motolaagris esineb ansambleid rohkesti: neljapäeva õhtul astub üles Tartu linnapea Urmas Kruuse bänd, reedel Pulls ja HND ning laupäeval The Pickups ja APEX11. Nagu ikka, korraldatakse laagris ka võistlusi ning tehakse väljasõite Eestimaa huvitavatesse paikadesse.

Möödunudaastasest Jõgevatrefist võttis osa üle kahe tuhande motomatkaja.

?Tänavuse osalejate arvu väljapakkumine oleks niisama tänamatu tegevus nagu ilmaennustamine,? ütles Igor Ellisson. ?Võin ainult öelda, et mootorrattaid ja motomatkajaid sigineb Eestisse iga aastaga üha rohkem.?

Motoklubi Jõgeva MC presidendi ameti ja Jõgevatrefi peakorraldaja ameti on Igor Ellisson nüüdseks üle andnud oma pojale Eigo Ellissonile. Kogu vastutusekoormat ta siiski nooremate õlule veel ladunud pole: aastaringset korraldustööd on temal kui pensionäril lihtsalt rohkem aega teha.

Lõpetuseks palus Igor Ellisson maakonna noortele rollerisõitjatele edasi öelda, et sel reedel kell 18 on nad oodatud Jõgeva kaubahalli juurde saama infot laupäevase motoparaadi vastuvõtmise ja augustis toimuva ürituse Rollufriik kohta.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus