Jõgevatreff kulmineerub laupäeval Palamusel

Kui varasematel aastatel on Jõgevatrefi motoparaad lõppenud Jõgeva linnas, siis tänavu sõidab motokolonn laupäeva keskpäeval Kuremaalt Palamusele, läbides siiski osaliselt ka Jõgeva linna.


Treffi korraldava motoklubi Jõgeva MC juhatuse liige Olev Kroon rääkis, et nad on korraldusmeeskonnaga püüdnud motokokkutulekule igal aastal midagi lisada. Sel korral otsustati, et trefiparaad kulgeb Kuremaalt Palamusele, mitte Jõgevale, nagu varasematel aastatel. “Me oleme Palamuse vallaga varemgi arutanud, et trefiparaad võiks liikuda Palamusele, ning sel aastal oli aeg küps, et idee ellu viia,” rääkis Olev Kroon.

Siiski ei jäeta Jõgeva rahvast paraadimelust päriselt ilma. Paraad stardib laupäeval kell 11.45 Kuremaalt, liigub sealt edasi Mutso risti, siis Piibe maanteele ning sealt Nava ja Luua kaudu Palamusele. See tähendab, et Jõgeva linna inimestel tasub koguneda Mustvee või Piibe maantee äärde motoseltskonnale lehvitama. Kogu marsruudi pikkus on 38 kilomeetrit.

Pikema paraaditeekonna tõttu peavad inimesed olema valmis ka liiklusseisakuteks. “Kuna paraad liigub ikkagi maanteekiirusega, siis pikki liiklusseisakuid ette tulla ei tohiks. Paraadile vastu liikuvad sõidukid peatatakse, kuid neil ei tule kauem oodata kui ehk 10-15 minutit,” märkis Kroon.

Paraadipäev lõpeb Palamusel peoga

Paraad kulmineerub Palamusel, kus jätkub tegevust terveks päevaks nii motomatkajatele kui ka tavakodanikele. Palamuse vallavalitsuse arendusspetsialist Reelika Kivimurd on väga tänulik Jõgevatrefi korraldusmeeskonnale, kes andis neile võimaluse sisustada paraadijärgne päev nii-öelda “oma õuel”. “Jõgevatreff on siinse rahva jaoks väga oluline ja suur sündmus ning me oleme väga tänulikud, et meile anti võimalus paraad Palamusele kutsuda. Me tahame pakkuda tegevust nii motorahvale kui ka kohalikele. Kuna trefiseltskonnast moodustavad väga suure osa välismaalased, siis oleme Palamusele laupäevaks kohale kutsunud ligi viiskümmend kohaliku toidu ja käsitöö müüjat, kes oma toodangut tutvustada saavad,” rääkis Kivimurd.

Kuna motoparaad liigub Palamusele Luua poolt, siis soovitavad korraldajad pealtvaatajatel Palamusele tulla Kuremaa, Kaarepere või Voore kaudu. “Kõige lähemale saab autosid parkida Voore poolt sisse sõites, kus asuvad garaažid ning mahub kõige paremini parkima, Kaarepere ja Kuremaa poolt tulijad saavad autod panna kooli või vallavalitsuse juurde ning ka teeäärtesse,” rääkis Kivimurd. Paraadilt tulevad mootorrattad paigutatakse kompaktselt asula keskele.

Laupäevane kultuuriprogramm on vägagi mitmekülgne. Üles astuvad kohalikud rahvatantsijad, seejärel rokkansambel Freddy_& The Riff. Rahvamaja parklas pakub silmailu ja peadpööritavaid trikke trikimootorrattur Timo Tasuja ning kogu melu saab soovi korral jälgida ka helikopteri pardalt. Lisaks on laupäeval külastajatele avatud Palamuse apteek ja muuseum. Õhtul, kui motomatkajad Kuremaale naasevad, korraldatakse pidu ka Palamusel. “Kui me rahva juba terveks päevaks kohale kutsume, siis võiks päeva ju peoga lõpetada,” mainis sündmuse eestvedaja Reelika Kivimurd. Päevane programm Palamusel on tasuta, kuid õhtune peopilet maksab viis eurot.

Järgmise aasta paraadi sihtkoht teadmata

Kuigi Jõgevatreff algas alles täna ning paraad ja sellele järgnev programm leiab aset ülehomme, loodab Reelika, et Jõgevatrefi paraad lõpeb Palamusel ka mõnel järgneval aastal. “Me praegu hoiame pöialt, et laupäeval kõik õnnestuks, kuid soovime väga ka järgnevatel kordadel Jõgevatrefist osa saada,” kinnitas ta.

Praegu ei osanud Jõgevatrefi meeskond ütelda, kas paraad ka tuleval aastal Palamusel lõpeb. “Kõigepealt saame selle trefiga mäele ja alles siis asume järgmise aasta sündmust planeerima,” märkis Olev Kroon, lisades, et Jõgeva MC ootab pakkumisi ka teistelt omavalitsustelt, kes sooviksid samuti Jõgevatrefi paraadi sihtkohaks olla. “Siiski ei tohiks neid pakkumisi teha viimasel hetkel. Juba selle aasta lõpuks peab meil olema uue aasta trefiplaan paigas,” märkis ta.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus