Jõgevatreff algab ülehomme

Motolaager, kuhu on oodata kuni kaht tuhandet motomatkajat umbes kümnest riigist, avatakse neljapäeva keskpäeval ja tegutseb pühapäeva keskpäevani. Kogu selle aja on Kuremaa aleviku süda nii sõidukitele kui ka jalakäijatele liikluseks suletud. Ümbersõiduvõimalused on aga viitadega tähistatud, nii et ära eksida keegi ei tohiks.

Nagu ikka, kuuluvad motolaagri programmi lõbusad võistlused ja õhtused tantsupeod. Võistlustest saab olema kõige põnevam vesijalgpall, mida mängitakse 7×14 m mõõtmelises basseinis. Tantsuks mängib neljapäeva õhtul The Pickups, reede õhtul Freddy T. & The Broken Legs ja laupäeva õhtul Skriimsilm. Reedel tehakse ka väljasõite Eestimaa kaunitesse paikadesse.

Laupäeval hakkab motomatkajate kolonn Kuremaalt Jõgeva poole liikuma kell 11.45. Linna jõutakse eeldatavalt keskpäevaks. Viaduktilt alla tulles ei suundu kolonn linna otse, vaid Õuna küla kaudu, nii et uhkeid tsikleid ja nahkrõivais motomatkajaid saab vaatama tulla Suure tänava mistahes punkti.

Muusikud ja kaskadöörid

Kesklinnas algab motopidu tegelikult juba kell 11, mil linnavalitsuse ette püstitataval välilaval hakkab mängima ansambel Kolumbus Kris. Hiljem esinevad veel ansambel Speed Free ja soome motokaskadöör Sami Mäkinen ja mitmekordne Põhjamaade meister traielis Joachim Hindren. Speed Free asendab Norra ansamblit Finnero, kes algselt Jõgevatrefile pidi tulema, ent ühe liikme haigestumise tõttu plaanist loobuma pidi.

Mõistagi saab motopeol uudistada ka motomatkajate tsikleid, mis sinnasamasse kesklinna pargitakse. Saab aga ka osta ehedat ja kena Jõgevamaa käsitööd: nii motomatkajate kui ka teiste motopiduliste rõõmuks on nimelt selleks päevaks Jõgevale kutsutud kohalikud käsitöömeistrid. Nii et kui piletit motopeole lunastada pole vaja, siis rahakott tasuks ikkagi kaasa võtta.

Joachim Hindreni tarvis hakatakse Jõgeva Majandusühistu kaubahalli juurde traielirada ehitama juba reedel. Laupäeval suletakse aga Suur tänav Hansapanga kontorist kuni Kesk tänavani juba kell 7 hommikul ja suletuks jääb see kella 17ni. Samuti suletakse liikluseks majandusühistu kaubahalli ja Kesk-Eesti Ärikeskuse esised tänavalõigud.

“Vabandame autojuhtide ees, kes oma tavamarsruute muutma ja autot mujal parkima peavad,” ütles Jõgevatrefi peakorraldaja, motoklubi Jõgeva MC president Igot Ellisson. “Samas tunnustame linnavalitsust tänuväärse algatuse ? Ag kaubamaja ja Tarve poe esise kõnnitee just motoparaadi ajaks üleskündmise eest. See paik peaks nüüd meeldima meie enduromeestele: nemad on harjunud rohkem maastikul madistama ega talugi hästi asfalti.”

Kõverad naelad

Igor Ellisson avaldas lootust, et kaskadööride show ajal allub linnarahvas päevajuht Leino Eineri korraldustele ja hoidub turvaaiaga piiratud trikiplatsist ohutusse kaugusse. Samuti loodab Jõgeva MC president, et kutsumata külalised üle turvaaia Kuremaa motolaagrisse trügima ei hakka. Paraku on sellega igal aastal pisut probleeme olnud. Motomatkajate ja nende vara turvalisuse huvides tuleb korraldajatel siiski “omad” “võõrastest” lahus hoida,

“Üle aia trügijate jaoks oleme varunud viisteist kilo kõveraid naelu ja mõned haamrid,” ütles Igor Ellisson. “Nii et kelle kinni nabime, selle paneme karistuseks naelu sirgeks taguma.”

Mõned tantsuhimulised Jõgevamaa neiud on laupäeva õhtuks siiski motolaagrisse oodatud.

RIINA MÄGI

            “Kes suudab Jõgeva motoparaadi ajal mõne motomehega sõbraks saada ja endale tsikli tagaistmel koha välja kaubelda, see saab motolaagri väravas endale sajakroonise pileti lunastada ja õhtusele peole tulla,” ütles Igor Ellisson. “Bussi või autoga tulijate kohta eelöeldu ei kehti.”

            Jõgevamaa noored rollerisõitjad ? nii poisid kui ka tüdrukud ? saavad aga soovi korral osaleda motoparaadil: nemad kui tulevased potentsiaalsed motomatkajad pannakse sõitma motokolonni etteotsa. Kaassõitjaid neil, tõsi küll, kaasa võtta pole lubatud.

            “Kõik, kes asjast huvitatud, olgu reede õhtul kell 18 Jõgeva kaubahalli parklas kohal, siis räägime asjad läbi,” ütles Igor Ellisson.

blog comments powered by Disqus