Jõgevamaale saabub külla Disainiaasta

29. augustil kell 10 on Jõgeva Maavalitsuse saalis toimuvale ettevõtlusseminarile ?ABCDisain” oodatud innovatiivsed ettevõtjaid, teatas Disainiaasta projektijuht.

Jõgeva Maavalitsuse saalis toimuval seminaril ?ABCDisain” selgub Eesti juhtivate disainerite Martin Pärna, Kristjan Mändmaa ja Kristjan Jagomägi edulugude varal, kuidas teadlik disaini kasutamine tagab ettevõttele edu ning toob tulu. Seminaril käsitletakse disaini rolli äritegevuse edendamisel ning jagatakse juhtnööre, kuidas kaasata disainereid ja disaini ettevõtte arengutesse.

Septembris saavad maakonna koolinoored osaleda disaini õpitoas ?Noorte õu”. Seminarile ja õpituppa pääs tasuta, soovitav eelregistreerimine info@disainiaasta.ee .

Noortele mõeldud disainialane õpituba ?Noorte õu” toimub 6. septembril algusega kell 15.00 Põltsamaa Kunstikoolis. Õpitoas saavad noored mõelda ja disainida linna, millises nemad elada tahaksid. Ideede teostusena valmivad noorte endi vajadustest lähtuvad, ideaalseid linnakeskkondi kajastavad maketid. Valminud töödest jääb kohapeale avatuks ka näitus.

Eesti disaini ülevaatenäitus ?Disain tuleb külla” jääb Jõgeval avatuks 3. septembrini. Rändnäitusel esitatakse näiteid toimivast koostööst tootja ja disaineri vahel, samuti ideedest, mis alles ootavad teostumist. Stendidelt saab teavet nii disaini kui ka disaineri kohta. Rändnäitus on maakondades leidnud elavat huvi. Väljapaneku inglisekeelne versioon asub peagi ringreisile ka välisriikidesse.

Rohkem infot töötubade ja rändnäituse toimumise aja kohta mujal Eestis leiate internetilehel www.disainiaasta.ee

Disainiaasta on disaini tutvustavate ürituste sari, mida koostöös Eesti Tarbekunsti ja Disaini Muuseumi ning Eesti Disainerite Liiduga korraldab Eesti Kunstiakadeemia Disaini Innovatsioonikeskus.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus