Jõgevamaale maakodu ostmine nõuab aega ja kannatlikku meelt

Praegu on maakodu osta soovijatel paras aeg aktiivsemalt tegutsema hakata, sest kevade alguseni pole enam palju aega jäänud. Lihtsaid ja kiireid lahendusi aga loota ei maksa.

Linna lähedale maakodu osta soovinud jõgevalane loobus pärast kaht aastat otsinguid oma plaanist, sest sobiva majad olid kas ülikallid või väga kehvas seisukorras. Nüüd toimetab pere endiselt oma suvilakrundil ja loodab tulevikus õnneliku juhuse peale.

Tallinnast paar aastat tagasi Põltsamaa lähedale elama asunud perel aga vedas, sest nemad leidsid soovitu pärast neli-viis korda kuulutamist kohalikes lehtedes. Et pereema tegeles ka varem kaugtööga, ei muutunud tema elus suurt midagi. Õnneks leidis ka pereisa mõne aja pärast hea töökoha. Lasnamäe korteri müügist saadud rahaga jäi neil oma uue kodu soetamisest veel nii palju raha järele, et majas remont teha.

Maakodusid vähe müügis

Maale kolimine on kõige positiivsemalt mõjunud lastele, sest varasem üsna laste- ja õppimisvaenulik keskkond on asendunud positiivset ellusuhtumist ja tegutsemistahet ergutavaga. Lapsed ise on väga rahul ja kurtmiseks pole põhjust vanematelgi.

OÜ Varameedia maakleri-konsultandi Viive Viira sõnul pakutakse maakodusid müüa harva. ?Seda enamasti just siis, kui vana perenaine või peremees on surnud ja noored ei oska maakohaga midagi peale hakata ning müüvad selle ära,? rääkis Viira.

Tema kinnitusel pole müügis suuri talukohti, sest omanikud peavad neid enamasti ise. Ka on talukohtade hinnad Jõgevamaal üsna kõrged, nii et 200 000 ? 300 000 krooni maja ja hektari maa eest välja käia tundub ostjatele liiga kallis. Kui lähedal pole ka kauplust ning majapidamise juurde ei vii korralikku teedki, on see liig mis liig.

Viljandi lähedal näiteks võib maakoha saada ka 50 000 ? 60 000 krooniga, Jõgevamaal seda naljalt ei juhtu.

Põltsamaa maakleri Elvi Korjuse sõnul saab linna lähedal maakodu 300 000 – 550 000 krooni eest. Kusjuures mida lähemal linnale, seda kallimalt omanikud oma vara hindavad.

Linnast vaid 5-6 kilomeetri eemale

Elvi Korjuse hinnangul otsivad linnainimesed endale koduks niisuguseid kohti, kust saaks tööle käia jalgsi või ka jalgrattaga, seega piirdutakse maksimaalselt 5-6- kilomeetrise raadiusega.

Kaugemale kui 10 kilomeetrit jäävaid maju võib müüa mitu aastat, nendele on ostjate leidmine juba tunduvalt keerulisem.

Elvi Korjus müüb näiteks praegu üht Põltsamaalt 8 kilomeetri kaugusel asuvat korralikku maakodu, mis suuremat remonti ei vajakski, vaid inimesed võiksid sinna kohe elama asuda. Veel on pakkuda linnale üsna lähedal asuv väike maja.

Jõgevamaal maamaja ostes või ka müües peab arvestama, et nii ost kui ka müük võtab aega. Kinnisvaraturg pole siin veel väga aktiivne, kinnitas maakler.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus