Jõgevamaale lisandus kuus positiivset koroonaviiruse testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4720 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 470 ehk 10% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 225 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 159 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 130 ning Tartumaale 46 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Lääne-Virumaale lisandus 16 uut nakatunut, Viljandimaale üheksa. Jõgeva-, Pärnu- ja Raplamaale lisandus kuus uut nakatunut. Valga- ja Põlvamaale lisandus neli uut nakatunut. Läänemaale lisandus kolm ning Hiiu-, Saare-, ja Järvamaale lisandus kaks uut nakatunut. Võrumaale lisandus üks uus nakatunu ning kaheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 366,37 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 6,9%.

3. detsembril Tartumaale lisandunud 15 juhul nakatuti perekonnas, kuuel juhul nakatuti õppeasutuses, kolmel juhul töökohal, kahel juhul sõpruskonnas, kahel juhul huvitegevuse käigus, ühel juhul tuttavalt, ühel juhul hoolekandeasutuses ja ühel juhul toodi nakkus sisse välismaalt. Põlvamaale lisandunud kahel juhul nakatuti perekonnas ning kahel juhul on nakkusallikas teadmata. Viljandi-, Jõgeva-, Võru- ja Valgamaale lisandunud juhtumite nakkusallikad on teadmata.

4. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 222 COVID-19 patsienti, kuvatakse 223 aktiivset juhtumit, kuna kahe haigla vahel ei registreeritud teise haiglasse üleviimist, vaid registreeriti teises haiglas uus juhtum. Juhitaval hingamisel on 11 patsienti, kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, üks inimene tunnistati valepositiivseks. Koju saadeti 22 inimest ja kaks inimest viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 34.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest: 63-aastane mees ja 93-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 125 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 853 COVID-19 haigusjuhtumit 834 inimesega. 4. detsembri seisuga on tervenenud 8309 inimest. Neist 6354 inimese (76,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1955 inimese (23,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

blog comments powered by Disqus