Jõgevamaale lisandus kaks positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 499 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 76 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 49 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 11 ja Pärnumaale kolm. Jõgevamaale, Raplamaale ja Valgamaale lisandus kaks. Saaremaale ja Tartumaale lisandus üks. Viiel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega. Jõgevamaale lisandunud nakatunud haigestusid läbi perekontakti. 

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 36,72.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul on Eesti inimesed ja tervishoiu sektor teinud viirusega võitlemisel head tööd, kuid samal ajal on viiruse levik mujal riikides sellest hoolimata hoogustumas. “Peame siinkohal vaatama pikemat perspektiivi ja globaalset vaadet. Kuna viiruse levik on Euroopas hoogustumas, ei saa ka meie valvsust kaotada,” ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno, kelle sõnul tasub reisida vaid vältimatu vajaduse korral. “Iga sissetoodud haigusjuht suudab Eesti pinnal endaga kaasa tuua mitu haigestumist, seega tasub kõigil reisilt naasnutel oma tervist tähelepanelikult jälgida.” Lisaks peaksid Lanno sõnul tähelepanelikud olema ka need, kes koolivaheaja veetsid Eestis reisides. “Koroonaviiruse võib saada ka kodumaal ringi liikudes.”

22. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 32 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti üks. inimene. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli (21.10.2020 kokku kolm ning üks haigusjuhtum avati tänase kuupäevaga).Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 71 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 525 COVID-19 haigusjuhtumit 511 inimesega.

22. oktoobri seisuga on tervenenud 3 366 inimest. Neist 2 497 inimese (74,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 869 inimese puhul (25,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 248 000 esmase testi, nendest 4 247 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. 

Viiruse levik püsib stabiilsena, aga ärgem kaotagem valvsust. Leviku stabiliseerumisele on kaasa aidanud inimeste endi vastutustundlik käitumine, tähelepanelikkus ja hoolsus.

Välismaalt sissetoodud koroonanakkuse juhtude arv on möödunud nädalaga natuke vähenenud, kuid püsib endiselt 40 piiril. Ülemöödunud nädalal toodi välismaalt sisse 44 haigusjuhtu, kuid nüüd oli neid 40. Peamiselt tulid haigestunud Venemaalt ja Ukrainast, neile järgnesid Suurbritannia, Austria, Poola ja teised Euroopa riigid.

Eelmisel nädalal tehti 7,6 testi 100 000 elaniku kohta. Seda on piisavalt palju, et öelda, et Eestis ei ole hetkel ulatuslikku varjatud levikut. Positiivsete testide osakaal 2,1 protsenti.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

blog comments powered by Disqus