Jõgevamaale lisandus kaks positiivset koroonaviiruse testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4090 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 204 ehk 5% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 126 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 31 uut ning Tartumaale lisandus 15 uut positiivset testi tulemust. Pärnu- ja Viljandimaale lisandus viis uut nakatunut ning Läänemaale neli. Jõgeva-, Rapla-, Valga- ja Põlvamaale lisandus juurde kaks uut viirusekandjat. Järva-, Võru-, Saare- ja Hiiumaale lisandus üks uus viirusekandja. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 284,13 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,2%.

Tartumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahel juhul nakatus inimene töökohal ning üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest. Ülejäänud Tartumaale lisandunud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse töökohalt, ühe nakatunu nakkusallikas on teadmata. Valgamaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on täpsustamisel. Viljandimaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, kahe nakatunu nakkusallikas on täpsustamisel. Lisaks kaks Tartu-, üks Võru- ja üks Põlvamaale lisandunud nakatunu on seotud hooldekodu koldega.

24. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 147 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaheksa patsienti. Koju saadeti 18 inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 14.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusesse nakatunud inimest: 85-aastane naine ja 79-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 94 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 691 COVID-19 haigusjuhtumit 674 inimesega.

24. novembri seisuga on tervenenud 6014 inimest. Neist 4574 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1440 inimese (23,9%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

blog comments powered by Disqus