Jõgevamaale kogunes rahvusvaheline kunstnikeseltskond

Kolmapäeval algas Põltsamaa vallas Umbusi külas IV Umbusi Kohaspetsiifiline Kunsti Sümpoosium, kus kaheksa kunstnikku kolmelt kontinendilt loovad 10 päeva jooksul kunstiteoseid, installatsioone ja performance?id.
Iseloomustavaks tunnuseks sümpoosiumile on, et teosed luuakse Umbusi külas ja küla jaoks. Kunst sünnib kohaspetsiifiliselt: läbi ?kõnelemise? Umbusi küla ajaloo, elukeskkonna, looduse, kultuuri ja kohalike ning ajalooliste inimestega. Tänavu juba neljandat korda korraldataval kunstiüritusel osalevad kaheksa kunstnikku ja loomeinimest Leedust, Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt, Lõuna-Koreast ja Eestist. Ebaharilik kunstisündmus toimub vanas Umbusi koolimajas 14 kilomeetri kaugusel Põltsamaalt.

Laiemale avalikkusele esitletakse 10-päevase loometöö tulemusi Suurel Umbusi Kunstipeol laupäeval, 29. Juulil algusega kell 15 Umbusi vanas koolimajas.  Pidu kestab pärastlõunast õhtuni, kus kunstiinimeste kõrval on oodatud ka kunstihuvilised, külaliikumises osalejad ja pered lastega. Tegemist jätkub on nii väikestele kui suurtele: toimuvad mängud, pakutakse süüa ja tehakse lõket. Ootamas on ka üllatused.

Alates kella 11-st  kuulututakse välja iseseisev Umbusi “riik” ning avatakse Umbusi “riigi saatkond”, kust on võimalik taotleda uue riigi kodakondsust. Uued kodanikud saavad ka uue riigi passid ja kodanikustaatusega kaasnevad õigused. Samuti etendatakse näitemängu, kus astuvad üles külaliskunstnikud ja küla lapsed. Näidend põhineb kohalikul ajalool ning on eestikeelne.

Jako Jaagu, üks ürituse korraldajatest

blog comments powered by Disqus