Jõgevamaale kavandatakse tehisjääväljakut

Jõgeva maavanem Aivar Kokk tõdes, et uisutamine ja jäähoki on Jõgeval ka täna populaarsed, samas aga teeb regulaarselt sporti vaid 15 protsenti elanikest. Seetõttu on tehisväljaku rajamine väga oluline nii jäähoki tulevikku silmas pidades kui ka talispordi propageerimiseks.

Maavanema sõnul on esialgu plaanis valada koostöös mõne Jõgevamaa omavalitsusega betoonist väljak, kuhu mahub kolm tenniseväljakut, samuti tuleb paigaldada kompressorseadmed jää sulatamise ja külmutamise jaoks. Nii oleks platsil võimalik talvel hokit mängida ja uisutada, suvel aga tennist mängida.

Teise etapina oleks mõte paigaldada tehisväljakule postid ning ehitada katus. Tulevikus võiks ehitis saada ka seinad ning Jõgevamaa saakski sisehalli.

Aivar Koka sõnul saab esialgu, kui katust ei ole, jääväljakut kuni kümne soojakraadiga kasutada.

?Tehisväljaku ehitamine nõuab aga koostööd mõne Jõgevamaa omavalitsusega. Maavalitsus ei saa üksi ja enda jaoks midagi ehitada, küll aga saab maavalitsus aidata kirjutada projekte ja seeläbi aidata kaasa rahastajate leidmisele,? tõdes Kokk.

Tehisväljaku rajamine aitaks maavanema sõnul kaasa rahvaspordi propageerimisele. Kuigi seni on projekt alles idee tasemel, arutatakse seda kindlasti 24. aprillil Jõgevamaa Arengukonverentsil ning võimatu ei ole, et tehisväljaku ehitamist alustatakse juba 2007. aastal. Tema sõnul on kavas väljak rajada sinna, kus praegu teatud infrastruktuur, näiteks pesemisvõimalus, olemas.

SK Pedja juhatuse liikme Kaido Poomi sõnul käib vahel nädalavahetustel uisutamas sadakond uisuhuvilist päevas, noored Jõgeva poisid teevad tundide vabatahtlikult ja omapead hokitrenni. Jõgeval ja selle ümbruses treenib praegu üheksa jäähokivõistkonda, mis on viimaste aastate suurim arv. Kaido Poom on öelnud, et selleks, et noored tuleksid sporti tegema, on vaja korralike tingimusi: korralikku jääd, uisuvarustuse laenutamise võimalust ning korralikke pesemistingimusi.

Mitmed spordientusiastid ja poliitikud on öelnud, et tehisjääväljak võiks asuda just Jõgeval.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev leidis, et tehisväljak on Jõgevale vajalik, kuid ütles, et enne kui hakata rajama suurt objekti, tuleb teha uuringud, kui palju oleks selle kasutajaid, palju see maksma läheks ning kust leida ehitamiseks vahendeid. Linnapea ütles, et väga olulise panuse uue rajatise valmimisse saavad anda kõik linnaelanikud oma toetust ja arvamust avaldades. Linnapea sõnul tuleb aga raha leida ning asi ära teha, kui selleks on vajadust. Ta andis lootust, et lähiaastatel võib tehisväljaku loomine kõne alla tulla.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus