Jõgevamaale kaks Selverit

Jõgeva Selveri rajamisel on eestvõtjaks kinnisvaraarendaja AS Fausto, ehitajaks OÜ Alavest, kes on varem ehitanud mitu Maxima-keti kauplust, omades seega rikkalikke kogemusi sarnaste kaubanduskeskuste ehitamisel. Kopp löödi maasse septembri lõpus ja senine soe talv on olnud kui vesi ehitaja veskile.

“Soojal talvel on võimalik teha parema kvaliteediga betoneerimistöid kui külmal talvel,” kinnitas ASi Fausto juhatuse liige Sven Mihailov.

Hoone tuleb Mihailovi sõnul osaliselt ühe-, osaliselt kahekorruseline. Ankurrentnikuks saab AS A-Selver, lisaks sellele avavad aga kaubanduskeskuses uksed apteek, lillepood, spordikaupade kauplus Sportland, solaarium ja BIGi laenukontor.

Kuna Jõgeval on linna suurust või õigemini väiksust arvestades toidupoode juba päris palju, peab iga uus tulija turul püsimiseks midagi erilist pakkuma. ASi A-Selver juhataja Ain Taube sõnul ei peaks Selveril oma turuni?i leidmisega raskusi tekkima, sest nende keti kaup erineb nii sortimendilt kui ka kvaliteedilt teistes Jõgeva poodides pakutavast.

“Selveri ketil on oma püsiklientuur ja kindlasti on ka Jõgeval neid, kes meie tulekut juba ootavad,” ütles Ain Taube. “Eriti populaarsed on Selveri Köögi tooted ? salatid, valmistoidud, magustoidud ning kondiitri- ja pagaritooted.”

Pilootprojekt

Jõgeva Selver saab Taube sõnul olema eriline ses mõttes, et see on nn väiksemate Selverite pilootprojekt.

“Kui teised väljaspool Tallinna tegutsevad Selverid on umbes 1200-ruutmeetrise müügipinnaga ja Tallinna Selverid veelgi suuremad, siis Jõgeval hakkame kauplema 800 -ruutmeetrisel müügipinnal,” ütles Ain Taube. “Selline müügipind eeldab mõnevõrra teistsugust kontseptsiooni, ent Selver jääb ka neis tingimustes ikka selveriks ega muutu mingiks discounter-tüüpi ehk odavpoeks.”

Valmiva kaubanduskeskuse asukohta pidas arendaja esindaja Sven Mihailov soodsaks: Kesk tn 4 krunt asub enam-vähem kesklinnas ning raudteejaama, bussijaama ja korruselamute vahetus läheduses.

“Klientide mugavaks teenindamiseks on parklasse planeeritud kolm sissesõitu ning lisaks renoveerib AS Fausto kaubanduskeskusega piirneva Kesk ja Sauna tänava vahelise teelõigu,” ütles Sven Mihailov.

Tema sõnul on ASil Fausto ja Jõgeva linnavalitsusel tekkinud seoses Selveri rajamisega igati meeldiv ja sujuv koostöö: linnainsener Stella Päll on aidanud kõik tekkinud probleemid lahendada.

Jõgeval avatavasse kauplusse töötajate leidmiseks on A-Selver juba konkursi välja kuulutanud. Otsitakse juhataja asetäitjat, kauba vastuvõtjaid, assistente, teenindajaid ja transporditöölisi. Ühtekokku peaks Ain Taube sõnul Selveris tööd saama 30-40 inimest. Nii pingeline ei peaks olukord siinsel tööturul Taube arvates veel olema, et töötajate leidmisega raskusi võiks tekkida.

Selverisse ka bussijaam

Põltsamaa Selver tuleb kesklinna bussijaama platsile. Nimetatud kinnistu hoonestusõiguse konkursi võitis Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, kellele linnavalitsus möödunud aasta viimasel, 28. detsembri istungil Selveri ketti kuuluva kaubanduskeskuse rajamiseks ehitusloa välja andis. Nii et Jõgeva ja Põltsamaa Selverit rajavad erinevad arendajad.

Nii, nagu konkursitingimused ette nägid, tuleb Selveriga ühe katuse alla 15-kohaline bussijaama ooteruum ja avalik tualett ning Selveri juurde busside peatumiskoht, taksopeatus ja parkla 70 autole. Kahekorruselise hoone teisele korrusele tulevad tööstuskaupade poed.

“Ehitaja leidmiseks välja kuulutatava konkursi tulemused peaksid selguma veebruari lõpupoole, seega saab märtsis loodetavasti juba ehitama hakata,” arvas Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi projektijuht Edvin Penart. “Kuna pingeline olukord ehitusturul kipub praegu tähtaegu nihutama, ei julge Põltsamaa Selveri avamisaja kohta kindlaid lubadusi anda, aga loodan, et järgmiste jõulude ajal rõõmustab tuledes särav kaubanduskeskus juba kesklinnas liikuja silma.”

Kuigi majast pole praegu olemas rohkem kui projekt, on arendaja juba välja kuulutanud konkursi põhirentniku ? A-Selveri ? kõrvale teiste rentnike leidmiseks.

“Niipalju kui linnavalitsuse inimeste ja kõigi teistega juttu on olnud, ikka on kõneldud sellest, et tööstuskaupade valik on Põltsamaal kahetsusväärselt väike,” ütles Edvin Penart. “Loodame, et Selver suudab tulevikus seda lünka täita.”

Selveri kauplusteketile pandi alus 1995. aastal ja praegu kuulub sellesse 21 kauplust, neist üheksa Tallinna eri piirkondades. Eesti Selverites töötab praegu ühtekokku umbes 2100 inimest. Lisaks Eestile tegutseb Selveri super- ja hüpermarketite kett ka Lätis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus