Jõgevamaalased viivad turismimessile Kalevipoja, jõuluvana ja küüslaugusupi

13.-15. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste paviljonis peetaval rahvusvahelisel turismimessil Tourest 2009 osaleb ka rohkearvuline Jõgevamaa esindus, kes tutvustab maakonna huvitavamate paikadega seotud legende, olles kaasanud ka jõuluvana. Messil pakutakse ka küüslaugusuppi.

Jõgeva maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kohusetäitja Mart Toominga sõnul on messil osalevad asutused  ja firmad koostanud tervikliku väljapaneku. „Jõgevamaa tutvustamisel  on kindlasti oluline roll Kalevipoja temaatikal. Voore Külalistemaja toob messile Kalevipoja mõõga kujulise võileivatordi, mida külastajatele pakub meie  maavanem Aivar Kokk,” rääkis  Tooming.

 „Meie võtame messile kaasa kahemeetrise puidust tehtud  Kalevipoja silueti ja Siili kuju, mis on elusuurusest märksa kogukam. Samuti kutsume asjahuvilisi Kratikülla,” rääkis  sihtasutuse Kalevipoja Koda juhataja Hannes Soosaar.

„Meie linna esindab messil ka jõuluvana, kes pakub linna trendisupiks valitud küüslaugusuppi,” ütles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõshev. Rikkaliku valiku trükiseid Põltsamaast ja selle ümbrusest võtab messile kaasa sealse muuseumi juhataja Rutt Tänav.

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” align=”justify”>Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum kavatseb messi väljapaneku põnevaks muuta vanaaegse koolipingi, gloobuse, aga ka rahvaga suhtleva Köstri ja Liblega.

„Seoses 40 aasta möödumisega Kevade filmi valmimisest, tutvustame ka muuseumis tekkinud ideed teha uus, ligi kahekümneminutiline Kevade-film, kuhu kutsume kaasa mängima õpilasi paljudest koolidest,” rääkis muuseumi direktor Arne Tegelmann.

Juba staažika messil osalejana on seegi kord kohal Igor Ellissoni juhtimisel tegutsev  motomatkajate klubi MC Jõgeva. Esimest korda antakse messil ülevaade Kassinurmes korraldatavast Mütofestist.

Jõgevamaa kui turismipiirkonna esitlemist messil Tourest 2009 koordineerib koostöös maavalitsusega sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus