Jõgevamaalased said mängida presidendivalimismängu

“Lisaks neljale erakondade poolt välja sõelutud presidendikandidaadile kandsime bülletäänidele ka Arnold Rüütli ja Edgar Savisaare nime,” ütles Rein Sikk. “Esimese on Eestimaa Rahvaliit välja hõiganud kui valimiskogus mängu lülituva presidendikandidaadi, teine pole kindlalt välistanud ei kandideerimist ega ka mittekandideerimist.”

“Valimistuuri” alustas Sikk reedel Ida-Virumaalt, täna liigub ta ringi Viljandimaal. Kolme maakonnaga ettevõtmine esialgu piirdubki.

 “Ida-Virumaal sai üle poole häältest Edgar Savisaar, Jõgeva- ja Viljandimaa kohta teeme kokkuvõtted kolmapäeval,” ütles Rein Sikk.

  Nimetatud maakondi ei valitud “katsepolügooniks” juhuslikult: Ida-Virumaa paistab teiste maakondade hulgas silma venekeelse elanikkonna suure osakaalu poolest, Jõgevamaa on tuntud Rahvaliidu tugeva kantsina ning Viljandimaad asustavad mulgid arvatakse olevat keskmisest rahvuslikumalt meelestatud.

“Kui rahval huvi jätkub, pole võimatu, et läheme ka teistesse maakondadesse,” ütles Rein Sikk. “Ja vähemasti senini on rahvas suure rõõmuga kaasa mänginud: me ei pea kedagi valimiskasti juurde paluma, vaid inimesed tulevad ise ligi ja tahavad hääletada. Ka Riigikogu ja omavalitsuste valimiste eel mööda Eestit ringi liikununa julgen väita, et presidendi valimine läheb rahvale rohkemgi korda kui kaks eelpool mainitut. Sellele vaatamata seisab 71 inimese poolt alla kirjutatud valimisseaduse muutmise eelnõu, mis annaks rahvale ka riigipea valimisel sõnaõiguse, endiselt Riigikogus kalevi all. See peaks olema tõsine mõtteaine poliitikutele.”

Valimistuuri kajastavad lood hakkavad Eesti Päevalehes ilmuma ülehomme. Jõgevamaa lugu näeb trükivalgust eeldatavalt reedel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus