Jõgevamaalased löövad kaasa Vooremaa geopargi kultuuriprogrammis

Täna Tartus Raekoja platsil Vooremaa geopargi moodustanud omavalitsuste ja auto24 Rally Estonia meeskonna eestvedamisel teoks saavas kultuuriprogrammis osalevad Jõgevamaalt erinevate harrastustega kultuuri-ja sporditegijad. Esimest korda toimuval rahvarohkel sündmusel esitletakse tuleval aastal Jõgeval peetavat II Eesti Naiste Tantsupidu ja tutvustakse Kodavere murret. 


 Esinevad 330 kollektiivi

Vooremaa geopargi eestvedaja Tartu vallavanem Aivar Soop märkis, et geopargiga liitunud omavalitsuste ja auto24 Rally Estonia korraldajate kokkupandud kultuurikavas teevad kaasa kolmsada kolmkümmend kollektiivi. Tartumaa rahvakultuurispetsialisti Astrid Halliku sõnul on Raekoja platsile paigaldatud kolm lava ning suur ekraan. “Üheskoos laulmiseks tulevad ekraanile ka Vooremaa – teemalise laulu sõnad. Vello Pütsepa loodud laulu esitavad tema juhendatavad ansambel Retpop ning Kuremaa naisansambel,” teatas ta.

“Folklooriselts Jõgevahe Pere kutsub kõiki II Eesti Naiste Tantsupeole. Meie naisrühm ja neidude rühm esitavad selle peo repertuaari valitud tantsud “Leemekulbiliigutajad” ja “Heinalised”, autoriteks Kätrin Järvis ning Ave Lääne,” ütles kollektiivi juht Ari Rütter. Palalt tuleb esinema segarühm “Tuuritajad”. “Oleme Tartus Raekoja platsil esinenud ka rahvusvahelisel folkoloorifestivalil Europeade. Seekord on meie repertuaaris mitmed hiljuti selgeks õpitud tantsud,” lausus juhendaja Malle Weinrauch. Pala vallas ja kaugemalgi tuntud pärandkultuuri hoidja ja tutvustaja Eevi Treial esitab pajatusi Kodavere murdes. Pajusi etnotantsurühm esitab Piimanaiste polka.

Astrid Halliku sõnul paistab Jõgevamaa geopargi kultuuriprogramm silma noortebändide  poolest. “Esitame moodsamat muusikat. Tartus toimuva etteaste jaoks oleme laiendanud oma repertuaari,” ütles Puurmani rahvamaja juhataja Meelis Kõressaar, kes juhendab sealset bändi Karamellkissell. 

Esinevad ka noortebändid

Jõgevalt astub publiku ette ansambel Rasked keldrivatid, Põltsamaa muusikakoolist S&M.  Põltsamaa maadlejad pakuvad aga vaadata spordietendust.

Mustveed esindavad võistlustantsijad Agneta Pukk ja Karl Gutman, keda juhendavad tantsuõpetajad Martin Parmas ja Kaisa Oja-Mehine.

“Ootan esinemist põnevusega. Tantsime nii standardtantse kui ka ladina ameerika tantse, mis mulle võrdselt meeldivad,” ütles Agneta, kellele Karl Gutman tantsupartneriks aastast 2012.

“Kutse Tartu Raekoja platsile esinema tuli tõelise üllatusena ja pealegi on võistlustantsijatele esinemised väljaspool võistlusi olulised ja vajalikud,” ütles Agneta ema Kristi Pukk.

Kell 14 algav kuuetunnine kultuurprogramm jaguneb osadeks, mis pühendatud geopargi Kodavere kandile, Vooremaa piirkonnale, Põltsamaa ja Kursi kihelkonna alale, Linnuteele ja Tähemaale (Kambja, Nõo, Elva, Konguta ja Puhja kant), ürgmetsadele ja veeteedele (Luunja, Mäksa ja Võnnu vald) ja Peipsimaale.

“Sündmuse kordamineku kindlustab suuresti omavalitsuste koostöö,” ütles Astrdid Hallik. Interneti vahendusel saab ralli veebilehelt geopargi kultuuriprogrammile samuti kaasa elada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus