Jõgevamaal võiks töötada Tartu Ülikooli kolled?

?Seda soosiks Tartu lähedus, saaks kasutada Tartu Ülikooli õppebaase ja laboreid,” kinnitas Tulviste. Mõte võiks teoks saada siis, kui jõgevamaalased ise välja pakuvad, mis ala spetsialiste oma maakonnas koolitama hakata. Tartu Ülikooli Türi Kolledzis õpetatakse näiteks tulevasi keskkonnainspektoreid.

?Olen Jõgevamaal korduvalt viibinud. Siin on väga ilus loodus ja positiivne aura, mis soosib mõttetööd,? ütles Peeter Tulviste.

Gümnaasiumidesse ainult katsetega

Laupäeval Voore külalistemajas oma volikogu koosolekut pidanud Isamaaliidu juhtivpoliitikud huvitusid Jõgevamaa haridusoludest ja vaagisid selle valdkonna valuküsimusi. Erakonna Riigikogusse kuuluvad liikmed külastasid reedel Jõgeva Gümnaasiumi ja Põltsamaa Gümnaasiumi. Tõnis Lukas rääkis Jõgeva Gümnaasiumi õpilastele Eesti ajalooga seotud tähtpäevadest veebruaris.

Endise haridusministri hinnangul saavad Jõgevamaa koolides õppijad hea hariduse. ?Näiteks ühel aastal olid Puurmani Keskkooli abiturientide küpsuskirjandite tulemused Eesti parimad,? märkis Lukas.

Lukas on teinud Riigikogus menetlemiseks ettepaneku, et kõikide koolide gümnaasiumiklassidesse pääseksid õpilased katsetega. ?Muidu võib juhtuda, et linnade gümnaasiumidesse võetakse ennekõike õpilasi sama kooli põhikooliklassidest, tarku ja võimekaid õpilasi on kindlasti aga tulemas maakoolidest. Katsed annaksid kõigile võrdsed võimalused,? selgitas võimalik tulevane Isamaaliidu esimees.

Maakond otsustab ise

Isamaaliidu praegune esimees Tunne Kelam on seisukohal, et praegu mõjub omavalitsuste arengule takistavalt regionaalpoliitika puudumine, mis tagaks erinevatele piirkondadele tasakaalustatud arenguvõimalused ja looks eeldused, et mahajäänumad regioonid edukamatele järele jõuaksid.

?Minu arvates võiks olla nii, et igas maakonnas otsustatakse, millised projektid väärivad rahalist toetamist. Valitsusel oleks õigus see heaks kiita, mitte aga protsessi sekkuda. Praegu otsustab aga ennekõike valitsus, milliseid projekte toetada,” lausus Kelam.

Isamaaliidu positsioone kohalike volikogude valimistel osalemisel peab erakonna aseesimees, Riigikogu liige Tõnis Lukas headeks. Postimehes avaldatud uuringust selgus, et Isamaaliidu toetajad pooldavad erakonda ennekõike selle programmi tõttu ja põhjusel, et erakonnas pole tulnud pettuda ja partei seostub kõige vähem poliitiliste skandaalidega.

Lukas märkis, et Isamaaliit on valimistel valmis koostööd tegema kõigi erakondadega, kellega programmilistes küsimustes ühtsetele seisukohtadele jõutakse. ?Konkreetsete koostööpartnerite valiku teevad erakonna poliitikud omavalitsuspiirkondades ise.?

Isamaaliidu Jõgevamaa piirkonna esimees, ettevõtja ja Jõgeva linnavolikogu liige Jaano Terras peab erakonna tugevaks küljeks Eesti ühiskonna põhiväärtuste arvestamist.

?Eelmistel kohalikel valimistel Isamaaliit Jõgeval võitis. Juhtus aga nii nagu Riigikogus Keskerakonnaga, et jäime opositsiooni. Tänavustel valimistel tahame esineda sama edukalt või paremini,? kinnitas Terras.

Isamaaliidul on tavaks korraldada erakonna volikogu istungeid erinevates Eestimaa piirkondades. Möödunud laupäeval pidas volikogu istungit Voore külalistemajas. Istungil olid arutlusel ka ettevalmitused kohalike volikogude valimisteks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus