Jõgevamaal võib näha vaid e-tiigri sabaotsa

Saare vallavanem Jüri Morozov: “Meie ametnik mõtleb hommikul tööle tulles pingsalt, kas tal täna on internetiühendus olemas ja kas ta pääseb näiteks rahvastikuregistrisse või mitte. Eelmisel aastal rääkisin ma sellest probleemist minister Meelis Atoneniga. Tänaseks on sellest kõnelusest juba aasta möödunud, kuid riik ei ole midagi ette võtnud. E-riik toimib tänasel päeval ainult Tallinnas, täpsemalt Stenbocki majas ning Riigikogus, mujal mitte.”

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen: “Iga-aastase riigieelarve jagamisel ei ole IT-alased investeeringud siiani selle valitsuse prioriteet olnud. Üritaks 2005. aasta eelarve kindlaksmääramisel läbi viia selles vallas teatud muudatusi, sest ainult rahaga on võimalik investeerida ja investeeringutest tekivadki uued võimalused. IT ei ole mõeldud selle jaoks, et inimesi hirmutada, vaid selleks, et iga Jõgeva elanik saaks paremaid teenuseid, mugavamalt suhelda riigiga, oma sõpradega ükskõik, mis asjus.”

Endine maavanem Margus Oro: “Täna peame siiski tõdema, et paljud asjad, mis tunduvad meile võib-olla ka siin Jõgeval istudes niivõrd kättesaadavad ja mõistetavad, ei ole ühele või teisele kohale sugugi reaalsus, olgu see siis kasvõi pangateenus, ilma milleta me ei kujuta oma elu ette. Samuti on ühe või teise asja registreerimise, ühe või teise taotluse esitamisega. See tundub täna nii loomulik elu osa. ”

VOOREMAA, 27. mai 2004

blog comments powered by Disqus