Jõgevamaal viibis külaline Ameerikast

Jõgevamaakond on aprilli lõpust partnerlussidemetes Ameerika Lõuna-Marylandis asuva Chalesi maakonna vahel, mis on ühtlasi ka esimesed sõprussidemed Eesti ja Ameerika maakondade vahel. Sidemed kasvasid välja Marylandi ja Balti riikide partnerlusest.  Edward A. Schauf on Lõuna-Marylandi kolled?i kriminaalõiguse professor ja Marylandi-Balti hariduskonsortsiumi nõukogu liige. Schauf organiseeris aprilli lõpul aset leidnud kohtumist Ameerikas meie maakonna esindajatega.
 Edward A. Schauf jõudis eelmisel pühapäeval Eestisse. Esimestel päevadel tutvus professor Tallinna politseijaoskondadega, külastas valitsust ning Sisekaitseakadeemiat. Schauf on esmakordselt Eestis ning ta on meeldivalt üllatunud eestlaste inglise keele oskusest.
 ?Politsei on kõikjal ühesugune, neil on samasugused ülesanded, aga nad võivad neid riigiti natukene erinevalt lahendada. Samas on ka riikide politseistruktuurid erinevad. Eesti politsei on hästi treenitud ning nad teevadoma tööd hästi,? rääkis Edward A. Schauf, kes õpetab politseinikke.
 Jõgevamaal kohtub professor inimestega, kellega kohtus ta Ameerikas. Schauf tahab süvendada nendega sõprussidemeid. Samuti tutvuda Jõgevamaaga. Eile külastas ta Põltsamaa muuseumi, Jõgevat, Peipsi ääres asuvat Raja vanausuliste kloostrit, Kuremaad ja Palamuset.
BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus