Jõgevamaal viibis külaline Ameerikast

Edward A. Schauf on Lõuna-Marylandi kolled?i kriminaalõiguse professor ja Marylandi-Balti hariduskonsortsiumi nõukogu liige. Ta aitas aprillis organiseerida meie maakonna esindajate visiiti Lõuna-Marylandis asuvasse Chales?i maakonda.

Esimestel külaskäigupäevadel tutvus professor Tallinna politseijaoskondadega, külastas meie valitsust ning Sisekaitseakadeemiat. Schauf oli esmakordselt Eestis ning ta oli meeldivalt üllatunud eestlaste inglise keele oskusest.

?Politsei on kõikjal ühesugune, neil on samasugused ülesanded, aga erinevates riikides lahendatakse neid mõnes mõttes erinevalt.  Samas on ka riikide politseistruktuurid erinevad. Eesti politsei on korralikult treenitud ning nad teevad oma tööd hästi,? rääkis Schauf, kes ise oma kodumaal politseinikke õpetab.

Jõgevamaal külastas professor Põltsamaa muuseumi, Jõgevat, Peipsi ääres asuvat Raja vanausuliste kloostrit, Kuremaad ja Palamuset. Jõgeva maakond on alates aprilli lõpust partnerlussidemetes Ameerikas Lõuna-Marylandis asuva Chales?i maakonnaga. Need on ühtlasi  esimesed sõprussidemed Eesti ja Ameerika maakondade vahel.

 BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus