Jõgevamaal valiti esimest korda maakonna aasta ema

Maailmas leidub nii palju meie kõigi jaoks, kui meil ainult on silmi seda näha, südant seda armastada ja käsi selle järele sirutamiseks…

Lucy Maud Montgomery

Kevadpäike ja soojus on äratanud looduse talveunest. Muru ja puude rohelus ning lillede värviküllus mõjuvad rõõmutekitavalt, uus elu on taas tärganud. Sellesse kaunisse aega jääb emadepäev. Pereelus olulisem päev, mille muudame säravaks kaunite lilleõite kinkimisega emale või südamliku telefonikõnega, kui pole võimalust talle sel päeval külla minna.

Ema hoolitsus ja armastus käib meiega alati kaasas, lapsepõlvest täiskasvanueani. Astudes iseseisvalt ellu, võtame endaga mälusopis kaasa pildikesi kodust ja vanematest. Hoiame hoolega alles mälestusi emast ja südamele lähedal ema hingesoojust.

Kannan minagi endaga kaasas eredamaid talletunud mälestusi, mis annavad tuge eluteel.

Ema, aeg on väsitanud sinu jalgu ja enam ei jätku sul jõudu kõikjale iseseisvalt minna. Eks seepärast olemegi meie, sinu lapsed, sulle toeks. Rõõmu valmistavad sulle ka kolm järeltulevat põlve.

Õnnitlen Teid, emad, vanaemad, vanavanaemad emadepäeva puhul! Soovin Teie silmadesse ja südamesse kevadlillede ilu ja päikese soojust!

i

VIKTOR SVJATÕSEV, maavanem

blog comments powered by Disqus