Jõgevamaal tuleb suur tervisepäev “Sport kõigile”

Startida saab igaüks talle sobivast kohast, olgu siis töölt, kodust või koolist. Üritused algavad keskpäeval viies erinevas kohas üle Jõgevamaa: Koogi kiigeplatsil, Kuremaa järve ääres, Põltsamaa Kuningamäe kardirajal, Vaiatu pargis ja Pala staadionil (viimatimainitud paigas on seoses Pala Noortemaratoniga jalgrattasõidus eraldi ajakava).

Kõikides kogunemiskohtades toimuvad kohtumised tuntud jalgrattasportlastega, esinevad jalgrattatrikitajad euroalustel, korraldatakse võistlusi (näiteks paigalseis jalgrattal) ning Jõgevamaa Punase Risti Selts jagab nõu. Olemas on ka kumminukud, mille peal kannatanu elustamist proovida.

Vaiatus vigursõidurada

Kuremaal ning Põltsamaal tegelevad noortega ja jagavad infot politseitöötajad, kohal on ka Jõgevamaa Nõustamiskeskuse infotelk. Vaiatu pargis on avatud vigursõidurada. Lisaks esinevad mitmel pool ansamblid ja isetegevuskollektiivid.

Jõgeva maavalitsuse tervise edendamise peaspetsialisti Eha Anslani sõnul tuli idee taolise tervisepäeva korraldamiseks kevadel, kui arutati südame- ja veresoonkonna haiguste ennetamise programmi.

Idee kujunemisele aitas paljuski kaasa Spordiliidu Kalju juhi Uno Valdmetsa tähelepanek, et Jaapanis on igal aastal üks päev, kui kogu töö seisab ning inimesed pühendavad selle päeva tervisele. “Selleks, et inimesed hoolitseksid oma tervise eest, peab neid motiveerima. Oleme selleks korraldanud tervisepäeva, mis oleks eemal töökohast, kodust ja koolist,” ütles Anslan.

Esinevad parimad trikiratturid, külas on kuulsad jalgratturid, näiteks Jaan Kirsipuu, Riho Suun ja paljud teised rattaklubist CFC.

“Kutsume osalema kõiki inimesi, kellel on vähegi võimalik tulla ja kes hoolivad oma tervisest, “ütles Anslan.

Jalgratas noorte hulgas popp

Anslani sõnul on jalgratas läinud väga popiks, eriti noorte hulgas. Järjest rohkem on avatud korralikke jalgrattaradu, seepärast on tänavune tervisepäev, mida tahetakse muuta traditsiooniks, pühendatud jalgrattasõidule.

Tema sõnul on koolidel soovitatud enne tervisepäeva läbi viia liikluseksamid jalgrattalubade saamiseks. Samuti võiksid sel päeval toimuda matkad või tervisepäevad lasteaialastele ning ka algkooliõpilastele, kes on jalgrattaga liiklemiseks veel liiga väikesed.

Eha Anslani sõnul on tervisepäeval ohtlikes kohtades väljas politseipatrullid ning Jõgevamaa Päästeteenistuse töötajad, et tagada kõigile ohutu kohalejõudmine.

Maavanem Aivar Kokk ütles, et maavalitsuse eestvedamisel sõlmiti Palal liikumisharrastuse ja tervisespordi kokkulepe, mis näeb ette spordiürituste korraldamist kogu aasta jooksul. Jalgrattaspordile on ülemaakondlik tervisepäev osaliselt pühendatud ka seepärast, et Jõgevamaalt on pärit paljud praegused tippratturid.

“Tervisepäeva eesmärgiks on tuua inimesed välja igapäevasest rutiinist,” ütles Aivar Kokk, kelle sõnul võtavad üritusest osa ka maavalitsuse töötajad, kelle hulgas on palju tervisesportlasi.

Ürituse korraldab Jõgeva maavalitsus.

Osalejate vahel loositakse välja hulganisti auhindu. Oma osalemisest tuleks teada anda telefonil 776 6360 või meilitsi ehaa@jogevamv.ee.

Reipamalt koolipinki

Üleriigilise tervisepäeva on välja kuulutanud ka Haridus-ja Teadusministeerium, kes kutsub kõiki korraldama 9. septembril oma koolis üleriigilist tervisepäeva “Reipalt koolipinki!?. Tervisepäeva eesmärk on kujundada ja arendada noorte seas sportlikke harjumusi ja tervislikke eluviise.

Tervisepäev “Reipalt koolipinki? toimub sel aastal esimest korda, järgnevatel aastatel kavatsetakse seda läbi viia septembrikuu teisel reedel.

Eha Anslani sõnul toimub meil tänavune tervisepäev 14. septembril seetõttu, et oli plaani võetud juba enne üleriigilise ürituse väljakuulutamist.

Võisikul korraldataksegi Põltsamaa linna ja valla omavalitsusjuhtide eestvedamisel tervisepäev just 9. septembril. Võisteldakse võrk- ja jalgpallis, petankis, noolte täpsusviskes ning mälumängus. Kõik kaasalööjad saavad mälestusmedali, parimad auhinna. Samal päeval lustivad Võisiku spordiplatsil ka kohalikud lapsed.

14. septembril korraldavad spordipäeva mitmed lasteaiad, Pala koolis toimuvad enne kell 14 algavat põhiprogrammi üritused oma kooli õpilastele.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus