Jõgevamaal tuleb kalandusnädal

Kalandusnädalal on üritusi nii koolilastele kui ka spetsialistidele. Nädal avatakse  6. augustil Kuremaa järve ääres Udu talu maadel. Selle talu peremees Mati Kärmas on Kuremaa järve kutseline kalur ning korraldab samas ka puhkemajandust.  Puhkemajandusteenuse oluliseks osaks on harrastuskalapüügi korraldamine (võimalik on laenutada paati ja püügivahendeid, telkida või ööbida kämpingus ning soovi korral tutvuda  kutselise kaluri püügivahenditega jne).  Kalandusnädala avab maavanem  Aivar Kokk.

Kas just niisugune kalanduse korraldamine, nagu on Udu talus, tuleks võtta tulevikumudeliks kõigil Vooremaa järvedel, seda arutatakse Saare Saialille keskuse ürdiaias 8. augustil toimuval ümarlaual “Vooremaa kalanduse tegevuskava 2006?2010”. Ümarlauale on kutsutud omavalitsuste ja riigiasutuste ametnikud ning kutseliste ja harrastuskalastajate esindajad.

Ümarlaua materjalide põhjal koostatakse tegevuskava, mis on kalanduse korraldamisel toeks riigiametnikele ja annab kindlustunde neile, kellele kalandus on oluliseks  sissetulekuallikaks. Tegevuskava koostamist finantseerib Balti-Ameerika Partnerlusprogramm.

Lõpeb festivaliga

Veel enne kalandusnädala avamist toimuvad 5. augustil Saare järve ääres kolmandad koolinoorte õngitsemise meistrivõistlused “Saare särg 2006”.  Eelmise aasta  võitja Keijo Siimer püüdis kahe tunniga 30 kala kogukaaluga 1,6 kg.

6. augustil kell 12.00 algavad Saadjärve ääres Eesti meistrivõistlused sisevete allveekalapüügis, mille korraldavad Eesti Kalaspordi Liit ja klubi Harpoon.

9. augusti õppepäeval arutavad väikejärvede kutselised  kalurid kalapüügi korraldust 2007. aastal väikejärvedel.

Kalandusnädal lõpeb 11. augustil Kalevipoja kala- ja veefestivaliga. Festivali raames on Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu korraldada Mustvee kultuurikeskuses kell 15 algav seminar “Peipsi kalandus täna ja tulevikus”. Seminaril räägitakse  sisevete kalanduse kaadri ettevalmistamise võimalustest maakonnas, Kesk-Peipsi sadama projekti hetkeseisust, kalavaru seisundist Peipsis ja sisevete kalanduse toetustest aastatel 2007?2013.

Loomulikult on Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu liikmed oma toodanguga kalalaadal ning kalaköögis.

Ilmub kalandusleht

Kalandusnädala puhul ilmub kalandusleht ja kakskeelne erilehekülg ajalehes Peipsi Rannik. Kalandusnädalat   toetab Keskkonnainvesteeringute Keskuse kalanduse programm.  BAPPi toetusel valmib poster “Puhkama ja õngele Vooremaa järvedele”, mis tutvustab harrastuskalapüügivõimalusi  Vooremaa järvedel.

Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu koostööpartneriks kalandusnädala korraldamisel on Põllumajandusministeeriumi kalamajandusosakonna Jõgeva keskus. 

ENE ILVES
Põllumajandusministeeriumi
kalamajandusosakonna peaspetsialist

blog comments powered by Disqus