Jõgevamaal toimus korraga kaks lõbusat suvelaagrit

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ja Rimi jalgpalli suvelaagreid on Avinurmes ja Vaimastveres korraldatud varemgi, kuid sel aastal toimusid mõlemad augusti alguses. Vaatamata viiruseaastale olid laagrid populaarsed ning treeneritel jätkub indu ka järgmisteks aastateks.


Taolisi suvelaagreid on korraldatud juba 2008. aastast, tänavu leidis ettevõtmine aset 3.–7. augustini 22 erinevas paigas üle Eesti. Osalema olid oodatud 7–12-aastased poisid ja tüdrukud, seejuures polnud eelnev jalgpallimängu kogemus vajalik. Kokku osales sel nädalal laagrites 400 last, kellest 35 Jõgevamaal.
„Tavapäraselt toimuvad laagrid suve jooksul kaks korda, juunis ja augustis, kuid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks otsustasime seekord korraldada laagrid vaid augustis,“ selgitas EJLi ja Rimi suvelaagrite projektijuht Martti Pukk. „Samal põhjusel vähendasime ka laagrites osalejate piirarvu 30-lt 20-le. Võrreldes varasemate aastatega ei toimunud sel korral ka ekskursioonipäeva Tallinnasse A. Le Coq Arenale.“

Vaimastveres on tase kõrge

Puki sõnul on suvelaagrite eesmärk tuua rohkem noori spordi ja jalgpalli juurde. „Iga laagriline sai oma nimega särgi, lühikesed püksid ja kedrad ning joogipudeli. Klubid ja kohapealsed korraldajad vastutavad laagri toimumise koha, treenerite ja treeningute korraldamise eest ning EJL tagab varustuse, sooja lõunasöögi, auhinnad ja muu sellise,“ tutvustas Pukk.
Seitsmetunnised linnalaagri päevad on jaotatud osadeks: hommikupoolikul tehakse korralik treening, millele järgneb lõunasöök ning erinevad mängud pärastlõunal. Laagri lõpus jagatakse auhindu ja diplomeid, mille lapsed saavad endale mälestuseks lõbusast suvenädalast.
Vaimastvere Rimi suvelaagri peatreener on Igor Orlov, kes juhendab ka kohalikus koolis jalgpalliringi. Kuigi Vaimastveres korraldatakse sellist suvelaagrit alles teist korda, on Orlov mujal toimunud samades laagrites juba mitmeid aastaid treener olnud. „Laagrid on alati toredad,“ ütles Orlov.
Mõned aastad tagasi valmis Vaimastvere kooli kõrvale uus täismõõtmetes kunstmuruväljak, mis oli Jõgevamaa esimene omataoline ning kus on nüüd hea selliseid laagreid korraldada. Koolimajas on ka korralik spordisaal. Teisipäeva esimeses pooles toimetatigi vihmase ilma tõttu saalis. Kooli ruumides said laagrilised riideid vahetada, pesta ja lõunat süüa.
Võib öelda, et Vaimastvere laagris on tase kõrge, sest võrreldes eelmise aastaga on laagris ainult kaks uut jalgpallihuvilist. „Nad ei saanud eelmisel aastal tulla, sest vanus veel ei lubanud,“ ütles peatreener Orlov. Paljud laagrilised on varem jalgpalliga kokku puutunud ja mängivad erinevates klubides. Suvelaagris ei ole ainult ümbruskonna lapsi, vaid Vaimastverre on tulnud ka jalgpallisõpru näiteks Tallinnast ja Sakust.
A. Le Coq Arena külastuse asemel käisid laagrilised kolmapäeval Tartus AHHAA teaduskeskuses. Päevad läbi jalgpalli mängides võivad lihased kangeks jääda ning seetõttu on üks puhkepäev väga hea vaheldus.

Avinurmes on kogukonna laager

Pärast haldusreformi Jõgeva maakonnaga liidetud Avinurmes on Rimi suvelaagrit korraldatud juba mitu aastat. Avinurme laagri peatreener on Margus Kalda, kes on sarnaselt Igor Orlovile kogenud suvelaagrite treener.
„Laager on seni läinud suurepäraselt, lapsed on rõõmsad,“ kommenteeris peatreener Kalda suvelaagri senist kulgu.
Suvelaagrit peetakse Avinurme gümnaasiumi staadionil, mis on samuti koolihoone kõrval. Sajustel päevadel sai treeninguid ja mänge korraldada kooli võimlas, kuid õnneks oli neid päevi vähe. Õues muruväljakul on ikka parem jalgpalli mängida.
Vastukaaluks Vaimastverele on Avinurme suvelaagris sel aastal rohkem uusi osalejaid, kuid on neidki, kes käivad laagris mitmendat aastat. Kalda sõnul on paljud huvilised ikkagi ümbruskonna lapsed ning on tavaline, et pered planeerivad järgmise aasta suvelaagri varakult ette, et lapsed ikka saaksid osa võtta.
„See ongi selline kogukonna laager,“ ütles Kalda ja tänas Avinurme gümnaasiumit hea koostöö eest.
Ekskursiooni ja A. Le Coq Arena külastamise asemel sõitis eile Avinurmele külla Väike-Maarja suvelaager, kellega peeti sõpruskohtumisi ning mängiti maastikumängu. Täna, laagri viimasel päeval külastab Avinurmet lauamängu SOKKER looja Kristjan Piirimäe, kes tutvustab oma tehtut ja korraldab lauamänguturniiri.
Alates 2013. aastast annab Rimi koos jalgpalliliiduga igal laagrinädalal välja stipendiumi kolmele noorele jalgpallisõbrale, kes veel ei osale mõne jalgpalliklubi treeningutel, aga soovivad seda järgmise hooaja jooksul teha. Stipendiumisaajate eest katab Rimi laagritele järgneval sügisel, talvel ja kevadel trennikulud 300 euro ulatuses.

CARLOS KUIV

blog comments powered by Disqus