Jõgevamaal tekib pandimärgiga pakendite vastuvõtjaid järjest juurde

?Seega on hetkel Jõgeva linnas ja maakonnas liitunud Eesti pandipakendi süsteemiga kokku 46 kaupmeest,? rääkis Eesti Pandipakendi suhtekorraldus- ja turundusjuht Birgit Tolmann. Need kaupmehed kas juba võtavad või hakkavad võtma vastu pandiga koormatuid pakendeid.

Jõgeva ümarlauas osales 41 kaupmeest Jõgeva linnast ja maakonnast. “Eesti Pandipakend on väga rahul, et kohale tulid kõik kaupmehed, kes olid end registreerinud ja julgesid aktiivselt küsimusi esitada,? lisas Tolmann.

Nelja kuuga on Eesti Pandipakend kogunud 18 miljonit pandimärgiga pakendit ning teinud 9,1 miljoni krooni eest väljamakseid.

Augusti lõpuks oli Eesti Pandipakendiga liitunud üle 1200 aktiivse pakenditagastuspunkti üle Eesti (neist 42 Jõgevamaal) ning kaubamärgiregistrisse kantud rohkem kui 1127 toodet.

Eesti Pandipakendi tegevusalaks on karastusjookide, kergete alkohoolsete jookide ning mahla, mahlakontsentraatide ja nektarite klaasist, plastist ja metallist pandiga koormatud pakendite ning pakendijäätmete kogumine, kordus- ja taaskasutuse ning taolise tegevuse korraldamine Eestis.

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus