Jõgevamaal tehti taas midagi vägevat

Nädalavahetus tõi positiivseid uudiseid spordilainelt. Muidu kergejõustikukantsis Avinurmes peeti maha erakordne võistlus, esimene seebihokiturniir Eestis. Ala, millest ilmselt vähesed midagi teavad ja veel vähemad on mänginud. Kuid ometigi on just meie maakond taas pioneeriks millelegi ägedale ja suurele. Ja seda täitsa juhuslikult, koolitöö raames valminud ideena. Aga just nii suured asjad sünnivadki: juhuslikult, äkki ja südamega.


Sest just seda laupäeval Avinurmest eest leidiski: südamega tehtud töö, sekka söödavat seepi ja rõõmukilkeid. Ja kui tundus, et kukkumine võib valus olla, siis tegelikult oli tegemist ohutu mänguga, kus kõigil rõõmu rohkem kui valu. Ja kui korraldajatel jagub jõudu, võib sellest saada uus meie maakonna Nokia.

Meie maakonna vaieldamatult populaarseimad sportlased Saskia Alusalu ja Marten Liiv on samuti olnud pioneeriks noortele vapratele uisutajatele, kellest 23 astusid rajale Tartus toimunud 13. rulluisumaratonil. Ja Martenil õnnestus pärast kolme aastat end taas esimesena üle finišijoone sõita. Seda ägedas lõpuheitluses, millest meie mees tuli välja võitjana.

Aga võidusõnumeid kukkus rulluisumaratonil küllaga: väikesed uisusõbrad tegid rõõmu teenekale uisutreenerile Väino Treimanile ja vanemad uisusõbrad ületasid rekordeid ning iseennastki. Ja seda isegi siis, kui sõidetud vaid mõned kuud. Seda see nädalavahetus oligi: iseenda ja oma piiride ületamine. Ega muud oskakski tahta.

blog comments powered by Disqus