Jõgevamaal suureneb kaitseliitlaste arv

Möödunud reedel Jõgeva kultuurikeskuses peetud Kaitseliidu 91. aastapäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel tõdes Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik kapten Janno Rosenberg, et kaitseliitlaste, naiskodukaitsjate, noorte kotkaste ja kodutütarde arv Jõgevamaal suureneb.

Aktus  algas Kaitseliitu ja Naiskodukaitsesse astunud uute liikmete piduliku vandetõotuse andmisega. Kaitseliiduga ühines 29  ja Naiskodukaitsega 10 jõgevamaalast. Kapten Janno Rosenberg märkis oma tervituskõnes, et kuigi elanike arv Jõgevamaal kahjuks väheneb, tuleb järjest juurde neid, kes soovivad Kaitseliitu või Naiskodukaitsesse astuda või saada noorkotkaks või  kodutütreks. “Jõgevamaal on ligi pool tuhat kaitseliitlast. Noorkotkad ja kodutütred moodustavad meie maakonnas arvukaima noorteorganisatsiooni ja kõige rohkem on aatelisi noori  Torma vallas,” ütles Rosenberg.

Ta luges ette ka Kaitseliidu ülema kolonelleitnant Raivo Lumiste läkituse, kus meenutati maakondade vabatahtlikest koosneva Kaitseliidu moodustamist 91 aastat tagasi Eesti Asutava Kogu poolt.

Piduliku koosviibimisega tähistati ka Naiskodukaitse taasloomise 17. aastapäeva.

Kaitseliitlasi ja selle naiste- ning noorteühenduste liikmeid oli tervitamas ka Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

“Kaitseliit on väga sobiv organisatsioon ka vene keelt rääkivate Eesti elanike, eriti noorte eestimeelseks kasvatamiseks,” ütles Mustvee linnapea Mati Kepp, kes on kuulunud ka Kaitseliidu vanematekogusse.     

Aastapäevaüritusel musitseeris Kaitseliidu Jõgeva Maleva ja Torma valla ühine puhkpilliorkester ja esinesid konkurssidel edu pälvinud noorkotkaste  ja kodutütarde isetegevuskollektiivid Voore ja Torma Põhikoolist.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus