Jõgevamaal süüdati advendiküünlad

Üleeilne päev, 28. november tähistas advendiaja algust. Jõgevamaalgi koguneti pühapäeval linna-, valla- ja külakeskustesse, et ühiselt süüdata esimene advendiküünal ja kuuske kaunistavad jõulutuled.

 

Jõgeva valla rahvast kutsuti teist aastat järjest esimesel advendipühal tasuta kontserdile Laiuse kirikusse. Nagu mullugi, sai kirik puupüsti rahvast täis, nii et koos võis olla oma seitsesada inimest. Suur osa neist oli kohale tulnud vallavalitsuse tellitud eribussidega.

Pettuda kirikutäiel rahval ei tulnud, sest lauljatar Gerli Padar ja kitarrist Taavi Lang pakkusid südantkosutava muusikaelamuse.

Esitatud laulud olid eranditult sisukate sõnadega ning kõnelesid vajadusest üksteist hoida ja üksteisest hoolida. Ehkki kirikus esitatakse üldjuhul pisut teistsugust muusikat, sobis Gerli Padari ja Taavi Langi edastatud sõnum suurepäraselt advendi- ja jõuluootuse aega.

Pärast kontserti süütasid Jõgeva vallavanem Enn Kurg, vallavolikogu esimees Aivar Kokk ja EELK Laiuse koguduse õpetaja Raino Kubjas kirikus esimese advendiküünla, pastoraadis pakuti aga kõigile sooja rosinasuppi, teed, glögi ja piparkooke. Kontserdil tehtud annetused lähevad Laiuse kiriku lühtrite kordategemiseks.

„Tahame ka edaspidi tänada oma valla inimesi nende tubli töö eest advendialguse kontserdiga,“ ütles vallavolikogu esimees Aivar Kokk. „Kuni kirik rahvast täis koguneb, tasub sellist kontserti edasi teha.“

Jõgeva linnas, mis kuulutanud end Eesti pea-jõuluvana kodupaigaks, oli esimene advendipühapäev jõuluvanaderohke: siinsele jõuluvanale tulid külla tema kolleegid-abilised teistest maakondadest. Kui enamik jõulumehi saabus ükshaaval, siis Tartust kihutas siia suisa autotäis jõuluvanasid ja –memmesid.

Esimese advendiküünla süütasid koos Jõgeva jõuluvanaga linnapea Kalmer Lain ja EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann. Kuuse juurde kogunenud rahvale esinesid Jõgeva Muusikakooli huviõppeosakonna lauljad ja tantsijad, jõuluvanad jagasid aga lastele kommi ja mängisid nendega ringmängu.

Tartu jõuluvanadel ja -memmedel oli Jõgeva rahvale edastada ka tähtis sõnum: ülikoolilinnas peetakse nimelt tuleval nädalavahetusel kümnendat üle-eestilist jõuluvanade konverentsi, mille uhkemateks ettevõtmisteks on laupäeval kell 15.30 Vabaduse silla juurest algav ja Raekoja platsile kulgev jõuluvanade rongkäik ning pühapäeva keskpäeval Lõunakeskuses algav jõuluvanade olümpia. Jõulutaatide askeldamist on oodatud Tartusse kaema ka Jõgeva inimesed.

Palju põnevat oli jõulude eel Jõgeval toimuva kohta pajatada ka siinsel pressipäkapikul. Sel laupäeval saab teoks traditsiooniline puupäev, pühapäeval peetakse Jõuluvana tantsuturniiri, kolmandal advendipühapäeval ehk 12. detsembril saabub Jõgevale EELK peapiiskop Andres Põder, et välja kuulutada üle-eestiline jõulurahu jne.

„Advendiaeg on valguse ootuse aeg ning me ei oota seda mitte ainult oma lihalikule olekule, vaid ka hingele ja vaimule,“ ütles EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann. „Valguse ootus ongi see, mis meid advendipühapäevadel kokku toob.“ 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus