Jõgevamaal süüdati advendiküünlad ja läkitati jõuluvanad teele

Jõgeva  kultuurikeskuse ees kasvaval kuusel süütasid advendiküünla Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev ja EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann ning soovisid õnnistatud advendiaega kõigile. Need, kes soovisid, võtsid õnnistatud advenditule leegist tuld endale koju viimiseks. Koos küünlatulega süttisid kuusel elektriküünalde vanikud, laulis jõuluvanade paarikümneliikmeline meeskoor, lumega kaetud muruplatsil esinesid kultuurikeskuse tantsulapsed.

Tore on elada jõuluvana kodulinnas

“Ühine advendiküünla ja kuusel jõulutulede süütamine on ilus ja mõnus traditsioon. Juba aastaid oleme võtnud siit advendiküünla leegi ka koju kaasa, see tekitab jõuluootuse tunde. Armas on vaadata, et iga aastaga muutub Jõgeva ilusamaks ning kaunistusi ja talvevalgustusi tuleb juurde. Eriti huvitav on seda just lastel vaadata, kuidas Jõgeval  jõuluvanasid teele saadetakse. Nüüd on meilgi, keda oodata,” ütles koos oma laste Sandra ja Tomiga jõuluaja alustamiseks kultuurikeskuse juurde tulnud Merle Meitus. “Päris vahva, et elan just jõuluvana kodulinnas,” lisas oma küünalt süütav Tomi.

“Võrreldes teiste väikelinnadega, investeeris Jõgeva palju aastaid linna jõulu- ja talvekaunistustesse üsna vähe raha. Paar aastat tagasi otsustasime külma- ja jõuluvanalinna kaunimaks ja rõõmsamaks saamiseks rohkem kulutada. Seda enam, et talvine iluvalgustus pole vaid üheks aastaks ja nüüd pole meil enam vaja igal aastal osta ja tuua linna uut jõulukuuske, vaid ehime kultuurikeskuse ees kasvava puu. Meeldiv, et ka ettevõtjad ja eramute omanikud on hakanud oma hooneid pühadeks üha rohkem ehtima,” tõdes linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Valla advendiküünal süüdati Laiusel

Külmapealinnast saadeti jõuluvanad üle Eesti juba kolmandat korda. Enne, kui paarkümmend jõuluvana vana Ikarus-bussi, mootorsaani ja tuletõrjeautoga teele asusid, soovis Peajõuluvana, et kolleegid hoiaksid kõrgel oma ametiau, et neil jätkuks aega, head sõna, sooja käepigistust ja pikka pai kõigi jaoks ? on ju jõuluvana olnud ajast aega headuse sümbol ja kõigile rõõmutooja ning muresolijate lohutaja. Peajõuluvana ise jäi oma päkapikkudega aga Jõgevale oma elu- ja töökohta. Alates esmaspäevast on kultuurikeskuses tema tuba ja päkapikutöötoad külalistele avatud.

        Jõgeva valla advendiküünlad süüdati pühapäeval Laiuse kirikus. Vallavanem Saima Kalev ja volikogu esimees Arvo Sakjas viisid need Kuremaale, Siimustisse, Kassinurme, Vaimastverre ja teistesse piirkonna keskustesse. Ka seal sai pühitsetud advendiküünlast võtta tuld kodudesse kaasavõtmiseks. Valla esindajad, aleviku- ja külavanemad soovisid kõigile ilusat jõuluaja algust.

Advendiküünlad süüdati pühapäeval ka kõikides maakonna suuremates alevites.

Jõgeva linna jõulukuusel süüdatakse 2. advendiküünal järgmisel pühapäeval kell 16. 11. detsembril kell 16 kuulutab kultuurikeskuse ees kogu Eestile jõulurahu EELK peapiiskop Andres Põder.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus