Jõgevamaal registreeriti ligi 500 kahjujuhtumit

Üks suuremaid kindlustusseltse ERGO registreeris eelmisel aastal Eestis 30 920 kahjujuhtumit, neist 471 Jõgevamaal. Välja makstud kahjude kogusumma ulatus Jõgevamaal 550 000 euroni.


Kokku registreeris ERGO eelmisel aastal Eestis 30 920 kahjujuhtumit, mida on 2430 võrra ehk 8,5 protsenti enam kui aasta varem. Suuremaid kindlustusliike vaadeldes oli keskmine kahju kodukindlustuses 1059 eurot, õnnetusjuhtumi puhul 737 eurot ning keskmine kasko kahjusumma 1305 eurot. ERGO välja makstud kahjude kogusumma Eestis ulatus mullu 36,8 miljoni euroni, kasvades aastaga 2,5 miljoni euro ehk 7,4 protsendi võrra.
ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul kasvasid eelmisel aastal nii keskmised kahjusummad kui ka väljamaksed ja seda üsna mitmel põhjusel. „Ühest küljest on suurenenud inimeste kindlustusteadlikkus – üha enam osatakse ja tahetakse end ja oma vara kindlustada, mis toob mõistagi kaasa kahjujuhtumite kasvu.Teisalt mõjutavad väljamaksete suurust nii sõidukite remondikulude kui ka ehitushindade kasv ning sissetulekute tõus, mistõttu suurenevad tervisekahjustustega seotud hüvitised,“ selgitas Lepvalts.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus