Jõgevamaal registreeriti kaks gripijuhtu

Kuigi ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole pöördunud inimeste arv vähenes aasta viimasel nädalal eelnenud nädalaga võrreldes 53 protsenti, suurenes grippi haigestumine kolm korda.


Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova ütles Vooremaale, et Jõgevamaal registreeriti detsembri kuu jooksul 122 ägedate hingamisteede haiguste juhtu ja kaks gripijuhtu, neist üks gripp viimasel nädalal. „Haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks, gripilevikut piiratuks,“ ütles Sadikova.

Parim viis grippi haigestumist vältida on end selle vastu vaktsineerida. Vaktsineerida saab endiselt nii perearsti juures kui ka vaktsineerimiskabinettides. Kindlasti peaksid vaktsineerimise peale mõtlema riskirühma kuuluvad inimesed, sest riskirühmade puhul võib gripi põdemine mööduda väga raskelt ja lõppeda ka surmaga.

Gripivaktsiin hakkab tervel inimesel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja mõju kestab kuni aasta, gripi vastu võib vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida alates kuuendast elukuust. Gripi puhul kuuluvad riskirühma eelkõige väikelapsed, eakad, kroonilised haiged ja inimesed, kes oma töö tõttu puutuvad kokku võõraste inimestega.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus