Jõgevamaal otsitakse päkapikke

Juba kümnendat aastat kogub SEB Heategevusfond kokku jõulukingisoovid lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Detsembrikuu jooksul aidatakse leida Jõulupuu projektiga inimesed, kes aitavad täita laste südamesoovid.


„Iga jõulusoov on eriline ja selle taga on omaette lugu. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende taga olevaid tegelikke vajadusi. Lapsed on oma kirjades lahti mõtestanud, miks just see kink talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab koolipäeval õigel ajal ärgata – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus,“ märkis SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Annetajal on võimalus anda oma panus „Jõulusoovide puu“ projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

Jõgevamaa laste soovide seas on näiteks seitsmeaastase Johanna soov saada kiiver rulluiskudega sõitmiseks. Kümneaastane Kadri unistab binoklist, et looduses viibides näha ka seda, mis kaugel ja niisama vaadates poleks nähtav. Kaheksa-aastane Oskar palub jõuluvanalt puldiga autot, et koos vennaga mängida.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, need pakitakse vabatahtlike abiga ja saadetakse jõululaupäevaks laste turva- ja asenduskodudesse.

Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kui jõulukingitus on soetatud ja päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud.

„Jõuluõhtul kingituste saamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Kuid aastas on 12 kuud ja unistused ei lõppe jõuludega. Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda kogu aasta. Kutsume inimesi tegema ka nn pika vaatega jõulukingitust püsiannetuse näol, sest järjepidev tugi on oluline – nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu toetame oma laste unistusi aasta ringi. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades omandab haridust kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks,“ sõnas Lumi.

Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressile heategevusfond.ee/joulupuu, et leida head inimesed, kes aitaksid laste soovid täita.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus