Jõgevamaal on veel vabu talgukohti

16. mail toimuvad kõikjal üle Eesti muinsuskaitsetalgud, mida korraldavad muinsuskaitse ümarlaud ja Muinsuskaitseamet.

iii

Heakorrastustöödele kultuurimälestiste juures ja kultuuriväärtuslikes paikades ca 200 objektil on oodatud osalema missioonitundelisi inimesi, kes ei ela ainult tänases päevas, vaid hoolivad ka minevikust ja tulevikust.

Ajaloo käegakatsutav osa meie kultuurimaastikul on kultuuripärand, mida esindab arhitektuurimälestis, inimeste kujundatud maastik, esemeline kultuur. Kahetsusväärselt on 26 protsenti meie mälestistest väga halvas seisus.

Muinsuskaitse talgupäevadel on igaühel võimalik anda omapanus mälestiste säilimiseks. Jõgevamaal toimuvad muinsuskaitsetalgud tänavu viies paigas. Kõige rohkem talgulisi on ennast seni registreerinud Torma mõisa ait-kuivati territooriumi koristustöödele võsa lõikama ja põletama.

Oodatud talguliste kohad on juba eelregistreeritud ka Saarel, kus rahvamaja juurde kogunejad suunduvad korrastama Teises maailmasõjas hukkunute ühishauda ja Muinasaeda.

Vabu kohti on veel Ehavere vesiveski varemete juures Palamuse vallas, Pala mõisapargi korrastustalgutel ja talgulised on oodatud ka Uue-Põltsamaa mõisa ümbrust puhastama.

Muinsuskaitse koduleheküljelt  http://www.umarlaud.eu/

on võimalik leida endale sobiv talgukoht, tutvuda selle asukoha ja seal ette võetavate töödega. Kodulehel on võimalik ka registreeruda. Meelepärast talgukohta võib otsida nii kodukandist kui kaugemalt, nii saab tuttavaks uute paikade ja inimestega. Võimalusel võiks kaasa võtta tööriistad ja -vahendid.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus