Jõgevamaal on kütitud kolm karu

Esimene karu lasti 6. augustil Aidu jahipiirkonnas, looma sai kätte jahiseltsi “Ott” liige Valdis Mänd. Teise karu tabas 10. augustil Põltsamaa jahiseltsi Saduküla sektsiooni mees Kaimo Karu ja kolmanda Kullavere Jahiühistu külaliskütt Alfredo Hispaaniast. Tema lastud isakaru ongi senitabatutest suurim: loom kaalus 214 kilo, tüve pikkuseks mõõdeti 215, turja kõrguseks 103 ja esikäpa laiuseks 16 sentimeetrit. Spetsialistide esialgsel hinnangul on looma mustjaspruun nahk ja suur kolju jahitrofeena koguni kuldmedali väärilised.

Augustist oktoobri lõpuni kestval karujahihooajal tohib Jõgeva maakonna jahimaadel küttida kuni viis pruunkaru. Jõgevamaa on küllaltki karurikas: ulukiloenduse andmetel elab siin 70 pruunkaru, kellest nii mõnigi käib mesitarusid, heina- ja silopalle lõhkumas, kaera- ja nisupõlde kahjustamas või taludele ja loomakasvatusfirmadele muul moel kahju tegemas. Karujaht ongi lubatud vaid jahiulukikahjustuste piirkonnas, kahjustusi on meil registreeritud aga maakonna kõigis viieteistkümnes jahipiirkonnas.

Eelmise nädala esmaspäeva ja neljapäeva öösel käisid karud maiustamas Saare vallas Maardla külas. Tõnu talust olid nad viinud ühe mesitaru hoopis kaugele, sellest kõik kärjed välja võtnud ning tühjad raamid ilusti ritta seadnud. Jälgede järgi oli näha, et mesilas käis matti võtmas 13 sentimeetri laiuse esikäpaga suur karu koos kolme pojaga. Maardlas läks karude nahka kakskümmend mett täis kärge.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus