Jõgevamaal on koondamisteated jagatud seni neljale keskkonnaametnikule

Maakondlike keskkonnateenistuste, looduskaitsekeskuste ja kiirguskeskuse liitmisel 1. veebruaril tööd alustav keskkonnaamet jätab Jõgevamaal esialgsetel andmetel tööta neli looduskaitsjat ja keskkonnametnikku, kuid see arv pole kaugeltki lõplik.

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Brita Merisalu sõnul pole koondatavate lõplik arv selge, sest loodusvahtide osas käivad veel läbirääkimised RMK-ga.

Jõgevamaa keskkonnateenistuses töötavast 16 inimesest on koondamisteated hetkeseisuga välja saadetud kahele töötajale., LKK Tartu-Jõgeva regioonis töötavast 19 inimest on reedese seisuga saanud koondamisteate kaks.

 “Enamikule on tehtud pakkumised asuda tööle
loodavas keskkonnaametis. Töötajatel on palutud oma otsusest teada anda 26. jaanuariks,” ütles Merisalu.

Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioonis on kokku 30 töökohta.

Puudus põhimäärus

Ametnikele teatati alles käesoleval nädalal,  kes jätkab oma ametis ja kes kaotab töö. Keskkonnaministeeriumi kantsler Rita Annus põhjendas tekkinud segadust Eesti Päevalehele sellega, et veel kuni esmaspäevani polnud ametlikult kinnitatud keskkonnaameti põhimäärus, struktuur ega ka isikkoosseis.

Annus ütles, et uues ametis hakkab tööle 416 inimest, mis on 82 võrra vähem kui praegu liidetavates keskkonnateenistustes ja looduskaitse- ning kiirguskeskuses kokku.

Tema kinnitusel on koondatavate suhtes ametkondade juhtidega nõu peetud. Annus viitas, et nii, nagu mullu keskkonnateenistuste metsaspetsialistidele uue töökoha leidmist hõlbustavaid materjale jagati, annab ministeerium koondatavatele ametnikele soovitusi ka praegu.

Kes hakkab keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni juhtima, pole samuti veel selge, sest regioonijuhte pole Merisalu kinnitusel veel nimetatud.

Jõgeva-Tartu regiooni juhi kohale laekus kinnitamata andmetel viis avaldust.

Juhid nimetamata

Eestis on praegu 15 keskkonnateenistust ja kaheksa looduskaitsekeskuse regiooni, seega juhikohti kokku 23. Keskkonnaametis saab olema kuus regiooni, seegi juhikohti vaid kuus.

Mullu Tartumaa keskkonnateenistuse juhi kohalt keskkonnaameti loomist vedama asunud Jalmar Mandel oli sunnitud kantsler Rita Annusega tekkinud lahkhelide tõttu endisele ametipostile naasma. Kinnitamata andmetel Mandel Tartu-Jõgeva regiooni juhiks ei saa ning koondatakse.

Loodetavasti on 1. veebruarist tegevust alustava keskkonna ühendametkonna peadirektor selleks ajaks ka valitud. Peadirektori konkurssi korraldab riigikantselei, avaldusi peadirektori kohale oli kokku 13. Vastav komisjon vaagis sooviavaldusi kolmapäeva õhtul toimunud koosolekul.  Eesti Päevaleht kirjutas, et uue ühendametkonna juhiks võib tõusta praegune riigimetsa majandamise keskuse arendusdirektor Andres Onemar. Tema kõrval on uue võimaliku juhina mainitud ka keskkonnaministeeriumi nõunikuna töötavat Hanno Zingelit.

Keskkonnaameti regioonid:

Harju-Järva-Rapla (48 ametikohta);

Viru (42 ametikohta);

Jõgeva-Tartu(30 ametikohta);

Hiiu-Lääne-Saare (49 ametikohta);

Pärnu-Viljandi (40 ametikohta);

Põlva-Valga-Võru (41 ametikohta).

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus