Jõgevamaal on endiselt kõvad künnimehed

Olustveres peetud üleriigilistel künnimeistrivõistlustel olid Jõgevamaa mehed taas edukad. Raido Kunila tuli Eesti meistriks tavaatrade ja Mait Pajo pöördatrade klassis. Noorkündjatest esines väga edukalt ka Mait Pajo 13-aastane poeg Margo Pajo. Torma Põhikooli õpilane kaotas esikohale tulnud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis teist aastat põllumajanduseriala õppivale Ivar Laansalule kõigest ühe punktiga. Teine koht tuli Tormasse ka pöördatrade vabaklassis, kus Rainer Liis teenis vaid punkti vähem kui ala võitja Kristjan Lai.

Üheksakordne Eesti künnimeister Mait Pajo ja neljakordne meister Raido Kunila esinesid hästi ka septembris Prahas peetud 52. künni maailmameistrivõistlustel. Kuldadrale ja maailmameistri tiitlitele pürgis 58 võistlejat 29 riigist. Pöördatrade klassis sai võidupärja Simon Witty Inglismaalt, meie mees Mait Pajo oli 13. (parim tulemus 6. koht rohumaakünnis 2002. a. MMil ?sveitsis). Tavaadraga võistelnud Raido Kunila jäi kõrrepõllu ja rohumaa künni punktisummas 18. kohale, Kuldader läks Bernhard Altmannile Austriast.

“Meie mehed esinesid oma võimete kohaselt. Kui arvestada, et Pajo oli pöördadral kolmekümne võistleja seas kõrrekünnil 11. ja rohumaal 16., kokkuvõttes aga 13., siis on Mait tugevalt maailmaklassi künnimeistrite esimese poole seas ja Raido Kunila umbes keskpaigas. Olime Ida-Euroopa parimad, jätsime isegi ameeriklased seljataha. Tavaliselt jõuavadki esikümnesse üksnes suured profid, kellel on ideaalsed treeningutingimused ja võistlemine ongi nende leib,” jäi Eesti künniseltsi esimees ja mäned?er-treener Arvi Tammel meie künnimeeste esinemisega rahule.

Selle aasta Eesti künnimeistritel on võimalus esineda 2006. aasta MMil Iiri Vabariigis.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus