Jõgevamaal oli veel viimane võimalus korralikult talve nautida

Üheks populaarsemaks suusatamispaigaks on kujunenud Kuremaa terviserajad, kus on 100 protsenti looduslik lumi ning pimedal ajal on rajad kuni kella üheksani õhtul ka valgustatud. Suusatada on võimalik 1km,  2 km, 3 km ja 5 km pikkusel suusarajal. Siiski peab mainima, et valgustatud on ainult 2,5 km pikkune rajalõik. Lume vähesuse tõttu pole olnud võimalust rajale klassikajälge sisse sõita, kuid uisusammu saab Kuremaa terviseradadel väga hõlpsasti harjutada. Samas, kellel pole huvi suusatamise vastu, kuid on siiski aktiivse loomuga, saab Kuremaal ka kelgutada.

Veel viimane võimalus on oma suusaoskusi proovile panna Palal, kus on valmis tehtud 5, 3 ja 2 km pikkused rajad. Palal on samuti sama mure, mis Kuremaalgi, nimelt pole rajameistrid vähese lume tõttu klassikaradu sisse sõita saanud. Valgustamiseks pole aga Pala suusaradadele veel piisavalt toetus saadud. Õnneks on päike hakanud juba kõrgemalt käima ning valge aeg kestab kauem.

Viimane lumi

Hetkel on veel Palal lund 5-7 cm, kuid rajameister Kalev Karu arvab, et see jääb ka tänavu viimaseks, sest järgmiseks nädalaks prognoosib ilmajaam kuni üheksa kraadi sooja, mis äsja maha sadanud lume ka kindlasti ära sulatab. “Siiski tasuks sel nädalavahetusel kõigil, kes sel aastal kordagi suuski pole alla saanud, seda kindlasti teha, kuna siis on tõenäoliselt selle aasta viimane võimalus,” sõnas rajameister Karu.

Jõgevamaa inimesed, kellel on transpordivõimalus, võivad sõita suusahimu rahuldamiseks Tartusse, kus lauluväljaku taga on pisike kunstlumest rada, või siis Otepääle, kus on võimalik sõita 2,2 km pikkusel valgustatud suusarajal.

Käesolev kehv lumeaasta rikkus ka traditsioonilise Pala ning ka ülipopulaarse Tartu suusamaratoni. Õnneks suudeti tiheda vihmasaju ja lumepuuduse kiuste ära pidada Otepää MK etapp.

Lõuna-Eesti suusarajad:
Kuremaa terviserajad:
1 km, 2 km, 3 km, 5 km (valgustatud 2,5 km).
Pala suusarajad: 2 km, 3 km, 5 km.
Tähtvere spordipark Tartus: sprindirada, millel stardi- ja fini?iala kunstlumega kaetud.
Kääriku: 3 km, 5 km, radadele põhjad alla tehtud.(valgustatud 2,5 km).

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus