OÜ Jaotusvõrk kommunikatsioonispetsialisti Kristi Kuusiku hinnangul oli Jõgevamaal tormi haripunkt laupäeva õhtul, kui elektrivooluta oli 500 majapidamist.
Pühapäeva õhtuks olid tema sõnul kõik voolu tagasi saanud. “Väljas oli kuus brigaadi,? märkis Kuusik.
Torm rauges
Jaotusvõrgu kommunikatsioonispetsialisti sõnul valmistuti hullemaks, seekord rauges torm üsna kiiresti.
Laupäeval kella 20 ajal oli üle Eesti elektrita 1400 majapidamist. Öö jooksul tuli juurde ligi tuhat riket, pühapäeva hommikul kell 7 oli vooluta ligi 2500 majapidamist ja ettevõtet.
Pühapäeva keskpäeval oli üle Eesti elektrita veel 600 majapidamist.
Nädalavahetuseks ennustatud kõva torm jäi õnneks ka rannikualadel kardetust väiksemaks. Üle Jõgevamaa puhunud tugevad tuuleiilid räsisid küll puid, kuid erilist kahju ei jõudnud teha. Päästeameti andmetel sõitsid päästeteenistused laupäeval ja ööl vastu pühapäeva sõiduteele ja elektriliinidesse kukkunud puid eemaldama 47 korral. Tallinnas ja Harjumaal kokku oli 14, Pärnu- ja Raplamaal mõlemas kuus, Tartumaal neli ning Põlva- ja Jõgevamaal kummaski kaks juhtumit, kus ohtlikult langenud puude eemaldamiseks oli vaja päästetöötajate abi. Laupäeval eemaldasid päästjad teele langenud puu Tabivere vallas Patastel ja Põltsamaa linnas Tartu maanteel.
Pääsesime suurtest kahjudest
Suurtest kahjustustest pääses Jõgevamaa ka mullu ööl vastu 31. juulit pea kõikjal Eestis puhunud tormituulte ajal. Siis sai Jõgevamaa päästeteenistus vaid ühe väljakutse: Põltsamaal oli vaja kõrvaldada Metsa tänaval murdunud ja teele kukkunud puu. Samal ajavahemikul tuli päästemeeskondadel tugevast tuulest põhjustatud sündmustele sõita Eestis 38 korral, enamasti oli tegemist teele langenud puuga.
“Viimastel aastatel on ohtlikult teele või elektriliinidele langenud puude arv Jõgevamaal oluliselt vähenenud. Viimatine suurem “puudesaagimine” oli meil 2005. aasta augusti esimestel päevadel, kui vabastasime tuulest murtud puudest teid kümnel korral. Eks elektri- ja teedemehed ole nagu meiegi hakanud rohkem ennetustööd tegema. See on ju lihtsam ja odavam kui hiljem traagiliste tagajärgede likvideerimine,” tõdes Lõuna-Eesti Päästekeskuse ennetusbüroo juhtivspetsialist Tõnu Vare.
ARDI KIVIMETS
HELVE LAASIK